Віруси грипу та спричинені ними захворювання існують у всьому світі, проте, на відміну від інших типів вірусів - особливо A, віруси грипу C і D дуже рідкісні як збудники вірусу грипу. Це також «спорадична» інфекція, тобто поза епідеміями та пандеміями, дуже поширена інфекція: за підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щороку страждає від 10 до 20% населення світу. Вже у віці шести років майже всі діти в заражені хоча б одним із підтипів вірусу.

Грип чи застуда - як лікар може поставити діагноз

Приймаючи противірусний засіб ви отримуєте стерильний імунітет, за допомогою якого, можна запобігти багатьом захворюванням. Раптовий початок високої температури, сухий кашель, м'язова і головний біль і втому є типовими ознаками грипу. Інші симптоми можуть включати потовиділення і біль в горлі. Застуда рідко буває грипі. Грип зазвичай триває від п'яти до семи днів. Однак можуть виникнути ускладнення, тому що постійний кашель, зокрема, настільки послаблює імунну систему, що так звані суперинфекции можуть пошкодити організм. Наприклад, пневмонія може бути небезпечним ускладненням.

Як можна виявити віруси грипу

Сьогодні вірусологічна діагностика грипу це сучасне виявлення грипу та його ступінь тяжкості. Оскільки симптоми грипу нагадують інші респіраторні захворювання, існують різні методи аналізу для надійного виявлення. Для цього необхідний мазок з носа.

З часу перших спроб застосування противірусних препаратів для лікування грипу 50 років тому було розроблено безліч нових методів лікування. Сьогодні багато інфекцій, такі як ВІЛ, гепатит B, гепатит C і інфекції, викликані вірусами герпесу, можна цілеспрямовано і успішно лікувати в медичній практиці щоб отримати противірусний імунітет.

Основна відмінність проводиться між:

Експрес-тест: може бути проведений на практиці за 15 хвилин з використанням мазка з носа. Антигени вірусів виявляються за допомогою тест-смужки. Точне визначення типу неможливо.

ПЛР-тест: дуже висока точність, так як певні генні області вірусу ідентифіковані і забезпечують точне призначення. Навіть на пізній стадії захворювання, коли віруси більше не розмножуються, вони все ще виявляються. Результат можливий протягом декількох годин.

Виявлення антигену: великі зусилля, тільки кілька лабораторій мають відповідне обладнання. Метод дає точні результати дуже швидко.

Вирощування вірусу: матеріал, отриманий за допомогою мазка із зіву, розмножується в культурі клітин; вид визначається з використанням різних сироваток. Трудомісткий грип, також відомій як «Справжній грип» або вірусній грип, є специфічним інфекційнім захворюванням у людини, спричинений  вірусами групи грипу A або B.