Кожен фахівець знає, що навіть саме надійне і якісне обладнання рано чи пізно потребує технічного обслуговування, й генератор не є винятком.
Для того щоб генератор довгий час служил вам справно, переодично рекомендують проводити профілактичний огляд генератора і не затягувати з плановим обслуговуванням у встановлені терміни. Адже від того, наскільки регулярно проводиться технічне обслуговування дизель-генераторів, залежить не тільки якість функціонування генератора, але і стабільність роботи автомобіля.
Використовуючи неякісне паливо для генераторної установки, двигун зношується в рази швидше, що може привести до передчасного ремонту генератора або навіть заміні двигуна.
При планових технічних обслуговуваннях при необхідності заміни деталей, краще використовувати тільки оригінальні запчастини на https://hited-perkins.com.ua/, бо не оригінали зношуються швидше і призводять до більш частого технічного обслуговування.
Періодичність планового обслуговування генераторів залежить від деяких факторів, серед яких: сезонність року, кількість відпрацьованих годин, а також умов, в яких експлуатується дизельний генератор. Однак є ряд заходів, які слід проводити після закінчення певного проміжку часу. До таких заходів належать такі:
- Контроль за рівнем масла,
- Контроль за рівнем охолоджуючої рідини,
- Стан повітряних фільтрів,
- Рівень електроліту.
Список робіт, вироблених при плановому технічному обслуговуванні, включає в себе не тільки моніторинг стану, заміну відслужили елементів, дрібний ремонт і очисно-мастильні процедури, але і тестування, регулювання і встановлення робочих процесів.
Якщо так уже сталося, що ваш генератор потребує ремонту, надайте його висококваліфікованим майстрам, які знають толк у цій справі.
Особливості експлуатації електричної частини
При постійному використанні дизельного електрогенератора відбувається знос не тільки механічної частини, а й електричної. Вона виходить з ладу в більшості випадків в наслідок неправильної експлуатації - перевантажень, неправильного підключення і не найкращих умов зберігання. Регулятор напруги AVR некоректно працює після попадання вологи в його корпус, після чого його простіше замінити, ніж відремонтувати. Діодний міст, встановлений в генераторі, дозволяє отримувати напругу необхідної частоти і номінального струму, може вийти з ладу в разі перевантажень, але особливості його конструкції такі, що використовуються в ньому діод можна просто замінити.
Незалежно від того, з якої причини дизельний генератор вийшов з ладу, його завжди можна відновити і повернути до роботи. Але для цього необхідно звернутися до фахівців високого класу і дотримуватися всіх вимог до експлуатації, які вказуються в технічній документації, що додається до генератора.