Освіта за кордоном відкриває українцям відмінні перспективи для працевлаштування і кар'єрного просування. Багато роботодавців і HR менеджерів віддають перевагу претендентам з дипломом закордонного навчального закладу. Однак для того щоб використовувати документ, спочатку потрібно провести його нострифікацію. Видає свідоцтво про еквівалентність Міністерство освіти і науки України, яке знаходиться в Києві.

Самостійна нострифікація чи допомога професіоналів

З боку Міністерства освіти жорстких обмежень немає. Виконуватися нострифікація диплому цілком може через посередника. Такий варіант обійдеться дорожче, адже доведеться заплатити за послуги фахівця. Його перевага   швидкий і гарантований результат. Досить часто люди, які раніше не стикалися з проведенням цієї процедури, допускають помилки при оформленні. Іноді вони забувають докласти всі необхідні документи. До того ж можна неправильно заповнити заяву. Все це призводить до відмови Міністерства.

Якщо у вас є час і бажання, можна спробувати виконати нострифікацію самостійно. Однак часто підтвердження еквівалентності документів необхідно отримати терміново. Наприклад, якщо ви знайшли хорошу вакансію. В такому випадку ризикувати не рекомендується.

Які документи потрібно підготувати

Насамперед оформляється заява на послугу. Приклади можна знайти в інтернеті. Якщо дієте через посередників компанія надасть шаблон і перевірить правильність заповнення.

Наступний крок підготовка документів. Будуть потрібні:

Оригінали документів про освіту. Якщо хочете, щоб процедура пройшла швидше  потрібно проставити апостиль або провести консульську легалізацію. В іншому випадку процес нострифікації затягнеться мінімум на два місяці.

  • Копії документів про освіту. Виконується нотаріальне завірення.
  • Переклад документів про освіту. Потрібно завірення нотаріусом.
  • Копія паспорта.
  • Крім цього бажано надати архівну довідку з навчального закладу і її завірену нотаріально копію.
  • Якщо навчалися до цього в інших навчальних закладах  варто надати копії відповідних документів.

Дізнатися подробиці можна у консультантів «Апостиль Груп». Фахівці мають великий досвід нострифікації документів.

Який результат можна отримати

Найчастіше при успішному проведенні процедури визнання еквівалентності повне і не доводиться приймати ніяких додаткових заходів. Диплом можна використовувати на території України, ніяких проблем не виникне. Однак іноді визнання еквівалентності часткове. Це означає, що спочатку потрібно скласти іспит. Перевірка дозволяє визначити, чи відповідає рівень знань людини українським вимогам.