Навіщо потрібний інвертор

Інвертор - пристрій для перетворення постійного струму в змінний зі зміною величини напруги. Зазвичай є генератором періодичної напруги, за формою наближеної до синусоїди, або дискретного сигналу. Компанія «Правильне електроживлення» пропонує подвійні інвертори напруги. В асортименті магазину також представлені мережеві стабілізатори напруги, системи безперебійного живлення, гелеві акумулятори, сонячні електростанції та геліостанції.

Одним з обов'язкових облаштувань системи резервного електропостачання вашого будинку є інвертор. Цей пристрій призначений для перетворення постійного струму від акумуляторів в змінну напругу 220 В з частотою 50 Гц, тобто забезпечує аналогічне мережевому живлення електроприладів вашого будинку. Попутно інвертор може вирішувати додаткові завдання. Такі, наприклад, як відключення навантаження при критичному розряді акумуляторів. Бувають інвертори що включають до свого складу контролер заряду.

Зверніть увагу, що обов'язковим цей пристрій являється для резервного електропостачання, оскільки основне живлення здійснюється мережевою напругою 220 В змінного струму з частотою 50 Гц. Оскільки резервне електропостачання потрібне в моменти відключення основного живлення воно і повинно забезпечувати ті ж параметри, що і мережеве.
У разі ж автономного електропостачання, інвертор може використовуватися, а може і не використовуватися. Це залежить від вашого вибору схеми електропостачання. Якщо ви використовуєте у будинку звичайні побутові прилади, живлення яких розраховане на напругу 220 В змінного струму, то інвертор вам потрібний. Деякі є прибічниками використання електроприладів що живляться від 12 В, тоді вони обходяться без інвертора. І в тому
й іншому випадку є свої достоїнства та недоліки

На що звертати увагу при виборі

При виборі інвертора передусім потрібно визначитися якого характеру навантаження у вашому будинку. Річ у тому, що інвертори умовно можна розділити на два типи.

Перший - інвертори з правильною синусоїдою, що забезпечують на виході синусоїдальну форму напруги. Так званий інвертор з чистою синусоїдою забезпечить живлення будь-яких ваших побутових приладів. Його форма напруги ні чим не відрізняється від форми напруги централізованої мережі.

Другий - інвертори, що мають на виході квазісинусоїду (як би синусоїду), або модифіковану синусоїду. І ось ці інвертори використовувати потрібно з обережністю. Їх можна експлуатувати тоді, коли серед споживачів немає приладів з трансформаторними входами, електродвигунів та інших пристроїв навантаження, що представляють індуктивний характер.