Чиста питна вода – один з незамінних ресурсів, без яких жодна людина жити не може. На жаль, сучасний стан екології не дозволяє брати рідину з доступних ресурсів без перевірки. Часто навіть глибокі свердловини можуть бути забруднені.

Можна замовити хімічний аналіз води на https://himanaliz.ua/uk/poslugi/khimichniy-analiz-vodi/. Та коли в цьому є реальна потреба? І наскільки часто необхідно перевіряти систему водопостачання?

хімічний аналіз води

Коли та наскільки часто варто проводити хіманаліз води?

Після першої перевірки питної води спеціалісти вказують, з якою частотою необхідно проводити регулярний аналіз. Усі залежить від індивідуальних особливостей джерела: умов використання, близькості стічних вод, оснащення, тощо.

Загалом, варто відразу телефонувати в лабораторію, якщо вода втрачає прозорість, з'являється навіть мінімальне забарвлення або присмак. Такі органолептичні показники сигналізують про забруднення рідини та потребу її очистки.

Також варто звернутися до спеціалістів, якщо побутова техніка виходить з ладу через наліт чи накип на трубах. Це означає, що вода має небезпечний осад. Він залишається не лише на техніці чи кахлях, але і в організмі людини.

В яких випадках потрібно провести професійний аналіз води?

Регулярний хімічний аналіз потрібно проводити усім, хто бажає споживати здорову та чисту рідину. Навіть найдорожчі та найсучасніші очисні системи можуть непомітно виходити з ладу. Найчастіше послугу замовляють для:

  • перевірки домашніх свердловин, джерел, колодязів;
  • централізованих систем водопостачання на місцях (у квартирах та будинках);
  • приватних джерел водопостачання, які можуть створювати забудовники;
  • джерел та запасів води на підприємствах харчової промисловості.

На якість питних ресурсів можуть впливати не лише домішки, які потрапляють в них з підземних вод або власне труб. Часто в воді можуть бути сприятливі умови для активного розвитку мікроорганізмів. У невеликій кількості вони не приносять шкоди. Але якщо розмножуються масово, вода стає небезпечною для споживання або використання в побутових цілях.

Отож, якісна перевірка допоможе зрозуміти, чому на трубах та побутовій техніці залишається наліт, чому погіршився стан здоров'я споживачів води, тощо. Вона ж дозолить попередити такі проблеми завдяки визначенню головних ризиків забруднення та підбору правильного очисного обладнання.