На Україні є місця з чудовим кліматом, з багатими родовищами мінеральних вод і лікувальних грязей. Найбільші з них – курортний регіон Закарпаття, курорти Трускавець, Моршин, Східниця. У санаторіях і медичних центрах курортів для лікування поєднуються природні фактори з останніми медичними досягненнями, розроблені унікальні методики комплексного лікування органів травлення.

Хвороби ШКТ і методи їх лікування

Спосіб життя, який ми ведемо, постійні стреси, вживання неякісних продуктів та «швидкої» їжі приводять до того, що кількість людей з захворюваннями шлунку невпинно зростає. Люди лікуються зазвичай таблетками, навіть не порадившись з лікарем, а не шукають причину виникнення хвороби.

Багато захворювань органів ЖКТ на ранній стадії чудово піддаються лікуванню без фармацевтичних препаратів. При виникненні таких симптомів як діарея, метеоризм, запор, болі в області шлунку зверніться до гастроентеролога і пройдіть обстеження. Не запускайте хворобу. Знаючи діагноз, можете купити путівки в санаторії Карпат, Моршина, Поляни.

Лікування шлунку у санаторно-курортних закладах займе деякий час. Варто купувати путівки від 12 і аж до 30 днів в залежності від протікання хвороби та стану пацієнта. Найвищу ефективність при лікуванні органів ШКТ дає поєднання питного лікування та комплексу бальнеологічних процедур, які включають різні процедури:

 • дієтотерапію
 • клізми, кишкові промивання, зрошення
 • мінеральні ванни
 • арома- і фітотерапію
 • лікування грязями та озокеритом
 • ручний і підводний масаж
 • чергування прогулянок зі станом спокою та інші.

В санаторії Трускавця і Закарпаття також лікуються з патологіями органів шлунку та відновлюються після операцій. Але слід пам’ятати, що не можна пити мінеральні води в період загострення захворювань.

Мінеральні води Трускавця

Курорт Трускавець відомий на весь світ. Завдяки унікальному хімічному складу мінеральних водах тут лікують різні хвороби, зокрема і органів травлення:

 • «королева» місцевих вод – найбільш відома і корисна «Нафтуся» з гіркуватим присмаком і запахом нафти. Це слабомінералізована магнієво-кальцієва вода. Вона застосовується при лікуванні захворювань шлунку, печінки та підшлункової залози, виводить пісок і дрібні камінці при жовчнокам’яній хворобі, перешкоджає утворенню нових. «Нафтуся» сприяє швидкому виділенню жовчі, покращує функції підшлункової і залоз внутрішньої секреції, роботу шлунку, виводить радіонукліди і перешкоджає появі пухлин. Протипоказана для хворих з гострими проявами серцево-судинних хвороб та важкої форми цукрового діабету
 • Марія і Софія – це хлоридно-сульфатно-натрієві води низької мінералізації, другі після «Нафтусі» за користю прийому. Допомагають при хронічних захворюваннях шлунку і кишечника, жовчних протоків і печінки. Марія знижує кислотність, має жовчогінну і спастичну дію. Софія стимулює шлункову секрецію і моторну функцію.

Моршинські мінеральні води і їх особливості

В санаторіях Моршина профілактику і лікуванні органів травлення проводять завдяки таким мінеральним джерелам:

 • хлоридно-сульфатна натрієво-калієво-магнієва вода джерела №1 застосовується для лікування хвороб: гастрит, панкреатит, коліт хронічної форми. Корисна для хворих з порушеннями всмоктування в кишечнику, з застоєм жовчі, запобігає утворенню каменів у жовчному міхурі
 • джерело №6 – менше хлориду натрію, ніж у воді №1. Вода покращує травлення, стан підшлункової залози і кишківника, печінки і жовчного міхура. Обидві води мають протизапальний ефект, з їх допомогою промивають стінки товстого кишечника і виводять токсини з організму
 • «Моршинська» – усім відома, виливається з джерела «Божої матері», за складом і цілющими властивостями подібна до йорданської води. Корисна для покращення функцій органів травлення і печінки. Не втрачає свої властивості при розливі і зберіганні, завдяки чому можна купити її в магазині.

Найкращі санаторії Моршина – Моршинський, Дністер, СПА-комплекс Святий Шарбель

Води Закарпаття

Мінеральним водам Поляна Квасова, Поляна Купіль, Олегівська завдячує своєю славою і розвитком курорт Поляна. Це лікувально-столові води за складом подібні до грузинської води Боржомі. Підходять для людей з підвищеною кислотністю шлунку, виразкою шлунку і дванадцятипалої кишки, гастритах та печії. Путівки для лікування і відпочинку радимо купувати в СПА-комплекси Свалява-Сольва, Кришталеве Джерело, популярні санаторії – Боржава, Сонячне Закарпаття, Карпати, Сузір’я.

Мінеральні води курортів Шаян і Східниці

На курорті Шаян основними є дві мінеральні води – Шаян-242 і Шаян-4. Обидві вуглекислі, кремнисті, слабокислі з подібним набором мікроелементів, але різним рівнем мінералізації. Розчиняють слиз, що вкриває стінки органів ШКТ і лікують запалення, сприяють відтоку жовчі та панкреатичного соку. Корисні для лікування гастриту, виразки дванадцятипалої кишки, шлунку, коліту, холециститу і ін.

Санаторій Шаян та Карпатія буде вдалим вибором для відпочинку і лікування.

Східницьке родовище налічує більше 38 джерел. Серед них найбільш підходить для лікування шлунку содова. Вона покращує кислотно-лужний баланс і показана при патологіях шлунку, кишечника, хронічному коліті, панкреатиті, виразці, гастриті.

Інші мінеральні води курорту подібні до вод типу Боржомі та покращують загальний стан шлунку, печінки та жовчовивідних шляхів. Найкращий вибір для бажаючих оздоровитись – це комплекси Три сини 5* , курортний готель Київська Русь Східниця та санаторії Тустань і Санта Марія.

Будьте впевнені, отримавши чудовий профілактичний результат після перебування в одному із цих санаторіїв, ви повернетесь на лікування ШКТ та відпочинок ще не раз.