Ортопедичні матраци - незамінні спальні аксесуари, що стали предметом численних суперечок. Як тільки ці вироби з'явилися на ринку, вони тут же почали обростати безліччю міфів і стереотипів. Довгі роки ортопедичні матраци вважалися атрибутом розкоші, оскільки коштували значно дорожче за звичайні перини. Потім ці вироби отримали статус "спеціалізованих": вважалося, що вони актуальні тільки за наявності захворювань опорно-рухової системи.

Сьогодні ортопедичні матраци міцно увійшли до життів більшості людей. Цьому сприяла політика виробників, готових запропонувати широкий розкид цін на цю продукцію. Таким чином споживач зміг оцінити усі переваги ортопедичних властивостей і зрозуміти, що вони корисні навіть абсолютно здоровій людині.

матрацНезважаючи на популяризацію ортопедичних матраців, лише небагато розбираються в особливостях їх конструкції і тонкощах вибору. Щоб розвіяти будь-які сумніви, пропонуємо ознайомитися з коротким екскурсом по сучасних матрацних виробах.

Ортопедичні матраци: питання і відповіді

Найпопулярніше питання: чи допомагає ортопедичний матрац в лікуванні захворювань хребта? У рекламі може бути сказано що завгодно, але пам'ятаєте про головне: ортопедичні властивості не є лікувальними. Відпочинок на правильно підібраному ортопедичному матраці може чинити профілактичну дію і захищати користувача від розвитку захворювань опорно-рухової системи. Також ці вироби здатні пом'якшувати наявні симптоми захворювань, але не усувають їх причину. Висновок простий: розглядати матрац як панацею від болів в спині не стоїть. Будь-яка проблема систематичного характеру вимагає лікарського контролю. При цьому, ці вироби можуть надати істотну допомогу в пом'якшенні болів і усуненні дискомфорту.

Інше популярне питання серед покупців може здатися забавним. Все-таки, як говорити правильніше - "матрац" або "матрац"? У російській мові актуальні обидві форми цього слова. "Матрац" пішло від французького "matelas", тоді як "матрац" - від німецького "matratze". Отже, обидва варіанти коректні.

Міфи і стереотипи про ортопедичні матраци

Розглянемо найбільш популярні з них:

  • Варіанти для дітей значно м'якші за "дорослі" моделі. На ділі все йде якраз навпаки: спеціально для дітей випускаються жорсткі безпружинні моделі з кокосовим наповненням. Це пов'язано з тим, що незміцнілий дитячий хребет вимагає ефективної підтримки і захисту від розвитку сколіозу.
  • Ортопедичний матрац може зашкодити здоров'ю. Теоретично це можливо, але лише за умови використання неправильно підібраної моделі. Щоб подібного не сталося, важливо враховувати антропометричні дані користувача і співвідносити їх з рівнем жорсткості виробу. Приміром, людині великої комплекції м'які варіанти протипоказані зважаючи на їх провисання під великою вагою, тоді як людям похилого віку не варто відпочивати на жорстких ліжках.

Джерело інтернет магазин magdek.com.ua