У сільському господарстві для різних цілей часто використовується компост, який є наслідком перегнивання або бродіння промислових, сільськогосподарських чи побутових відходів. Щоб прискорити процес переробки та компостування, використовуються спеціальні концентровані біопрепарати. Одним з найбільш затребуваних та ефективних біологічно активних засобів є Компоназа.

Цей біопрепарат виробляється українською компанією «БТУ-Центр», яка випускає різні мікробні та ферментні засоби для сільського господарства та інших галузей. У каталозі на сайті btu-center.com/promisloviy-sektor/tvarinnitstvo/ можна вивчити основні особливості, властивості та переваги використання біопрепаратів промислового сектору, а також оформити замовлення на їх купівлю.

Ефективність використання препарату
Застосування Компонази є вигідним рішенням, оскільки біопрепарат надає наступні ефекти:

  • прискорення розкладання органічних відходів;
  • нейтралізація токсичних речовин в процесі впливу мікроорганізмів, що відносяться до детоксикантів;
  • запобігання появи та поширення патогенних бактерій завдяки мікроорганізмам-антагоністам;
  • утворення цінного органічного добрива за 4-6 тижнів при використанні аератора, за 9-13 тижнів – завдяки фронтальному навантажувачу;
  • усунення неприємних запахів при компостуванні;
  • зменшення об'єму органічних відходів на 30-40%;
  • збагачення ґрунту поживними речовинами, поліпшення його структури та родючості.

Сфери та особливості застосування

Завдяки компостуванню при використанні Компонази забезпечується прискорене отримання гуміфікованого субстрату, який збагачений такими речовинами як азот, калій, фосфор, іншими мікроелементами та корисними мікроорганізмами. Даний субстрат можна використовувати як добриво для різних сільськогосподарських рослин, яке буде живити їх та покращувати умови зростання за рахунок збагачення ґрунту.

Перш ніж використовувати біопрепарат, Компоназу необхідно збовтати. Готовий розчин слід використати протягом 15 годин, виключаючи попадання прямих променів сонця. Біопрепарат є екологічно безпечним, нешкідливим для людей та тварин, при попаданні на шкіру або слизові оболонки очей розчин не викликає подразнень, при цьому не утворюються токсичні сполуки при змішуванні з повітрям або стічними водами.

Склад, випуск, зберігання
Компоназа складається з життєздатних ефективних бактерій Bacillus subtilis та Rodex, грибів класу Trichoderma та інших КУО, зміст яких становить мінімум 1,0-109/см3. Біопрепарат випускається у вигляді готового розчину в пластиковій тарі об'ємом 1, 5 або 10 літрів.

Зберігати Компоназу слід в закритій, герметичній тарі в прохолодному та добре провітрюваному приміщенні або місці, яке захищене від попадання прямих сонячних променів. Оптимальна температура навколишнього середовища – від +4 до +10 ° С при тривалості можливого зберігання 12 місяців з дня виробництва (6 місяців при зберіганні від +10 до +15 °С).