У випадку розрахунку єдиного податку, для платників, що платять єдиний податок 3 груп, діють обмеження, згідно з якими протягом року календарного обсяг доходу не повинен перевищувати 5000000 гривень виручки від реалізації. Ця форма оподаткування  вибирається найчастіше підприємцями, які мають обмеження та дозвіл на окремі види діяльності. Через ці умови діє пільгова ставка податку.

При роботі з партнерами повної системи розрахунку податку на прибуток, підприємниць має право на відрахування страхових внесків на соціальне страхування від доходів та податку на доходи фізичних осіб. Це обмеження діє у 2 групі оподаткування.

Щоб розрахувати розмір податку, треба визначити, до якої групи повинно віднести підприємця  податкова інспекція, необхідно:

1)    Розрахувати виручку від реалізації за звітний період;

2)    Визначити вид діяльності;

3)    Кількість найманих працівників;

Після чого, якщо ви відповідаєте 1 або 2 групі оподаткування для вас діє фіксована сума податку. А якщо 3 група необхідно:

1)    Від суми доходу з початку року відняти витрати з початку року - ми отримаємо суму доходу.   

2)    Від суми доходу відняти можливе для врегулювання збитків минулих років і на суму сплачених внесків на соціальне страхування у відповідному фінансовому році. Ми отримаємо прибуток до оподаткування.

3)    Суму прибутку помножити на ставку податку.

Для точності визначення потрібно подати свою декларацію – особливо, якщо ви платите податки по більш високій ставці. Якщо Ваша податкова ситуація досить очевидна, то, ймовірно, ви маєте право на заповнити податкова декларація платника єдиного податку 2016, через інтернет. У цьому випадку ви повинні знати всю інформацію про систему оподаткування, для цього потрібно знайти універсальну платформу та дізнатися, як правильно відправити форму для заповнення. Декларація за версією складається всього з чотирьох сторінок. Декларацію можна подати через Інтернет. Вирішивши подати декларацію онлайн, вам необхідно заповнити форму у розширеній версії на сайті зареєстрованої сертифікованої організації. Для заповнення основних розділів повного звіту ви будете потребувати одних і тих же даних, які необхідно вказати в урізаному варіанті.

Ви можете заповнити повну податкову декларацію в паперовій версії або в інтернеті. Якщо ви вирішите скористатися опцією-сайту, належний податок розраховується автоматично. Ви також отримаєте миттєве підтвердження надання декларації.