Темпи зростання економіки, рівень процентних ставок та рівень інфляції - це основні фактори, що впливають на курс валют Суми чорний ринок сьогодні. Але практика показує, що психологія валютного ринку дуже складна - значні коливання обмінного курсу часто відбуваються ізольовано від основних факторів.

Попит та пропозиція на валютному ринку створюється суб’єктами, зацікавленими у купівлі даного предмета. З іншого боку, пропозиція формується продавцями. Рівняння попиту та пропозиції для даної валюти визначає рівень обмінного курсу. Коли ви розглядаєте події, що призводять до змін у попиті чи пропозиції, ви зазвичай проводите аналіз, припускаючи стабільність інших факторів, які ви наразі не враховуєте. Окремі валюти можуть розглядатися подібно до товарів - коли даний товар дуже популярний, це називається збільшенням попиту. Вищий попит спричиняє зростання цін.

1. Курс валюти

Це ціна іноземної валюти, виражена у національній валюті, яка є грошовою сумою, яку потрібно заплатити за придбання одиниці іноземної валюти. Валютний курс може бути фіксованим (встановлюється урядом) або плаваючим (встановлюється ринком на основі співвідношення попиту та пропозиції).

1. Девальвація грошей

Це зниження курсу валюти даної країни по відношенню до курсів інших валют і дуже часто здійснюється державними органами.

2. Переоцінка валюти

Це збільшення курсу валюти даної країни по відношенню до валют інших країн в результаті дій державних органів, які таким чином здійснюють захист курсу валюти. Термін «переоцінка валюти» стосується лише системи фіксованого курсу валют, що встановлюється та змінюється лише урядом залежно від ситуації на міжнародному ринку та стану його іноземних резервів. За плаваючого обмінного курсу еквівалент переоцінки валюти - це подорожчання грошей.

3. Знецінення грошей

Це явище зниження купівельної спроможності грошей. На внутрішньому ринку знецінення проявляється у зменшенні кількості товарів та послуг, які можна придбати за певну суму. Як правило, це результат інфляції. На міжнародному ринку в умовах плаваючого курсу знецінення проявляється зниженням курсу даної валюти по відношенню до інших валют. Явище, протилежне знеціненню - це подорожчання грошей.

4. Подорожчання

Це збільшення курсу національної валюти щодо іноземних валют, що означає збільшення купівельної спроможності внутрішніх грошей. Це результат перевищення попиту над пропозицією.