Багато українців, які їдуть за кордон з метою заробітку, шукають легку роботу, для виконання якої не потрібно особливих вмінь та знань. Якщо проаналізувати світовий ринок праці, то такі пропозиції існують. І навіть в достатній кількості. Одними з найпопулярніших вакансій серед наших заробітчан є робота в пансіонатах, відпочинкових комплексах, закладах харчування.

 

Суть роботи

Як правило, вакансії у різного роди пансіонатах та готелях передбачають догляд за приміщеннями, підтримку чистоти кімнат і залів, обслуговування клієнтів. Якщо роботодавець пропонує роботу в ресторані, то працівнику доводиться відповідати за посуд, прибирання залів, прийом і видачу замовлень. На кухні в основному треба допомагати повару, готувати страви, обробляти продукти тощо. Загалом така робота нескладна і навіть під силу людям, які ніколи раніше не працювали в сфері послуг.

 

Основні вимоги

Для роботи в сфері обслуговування роботодавці не ставлять серйозні вимоги до майбутніх працівників. Однак ця особливість значною мірою залежить від рівня закладу і його престижності. Якщо комплекс високого класу і орієнтований на заможних клієнтів, то в цьому випадку скоріше за все від працівника вимагатимуть відповідні вміння.

Головна вимога до іноземних працівників, які хочуть працювати в готельно-ресторанному напрямі, - володіння мовою країни хоча б на середньому рівні. По-перше, працівник повинен розмовляти з клієнтами. А по-друге, він має розуміти вказівки свого керівництва.

Також кожен роботодавець може висувати додаткові вимоги. Тому ще на етапі працевлаштування важливо детально ознайомитися зі всіма умовами і вияснити майбутні обов’язки, щоб реально оцінити свої можливості і як слід підготуватися.

 

Вибір країни

На сьогодні знайти роботу покоївки, офіціанта чи помічника кухаря досить легко. У кожному агентстві з працевлаштування є чимало таких пропозицій. Більшість з них стосуються країн Європи, адже туди найлегше оформити документи і здійснити переїзд. Серед українців найбільш популярною є робота в Польщі. В цій країні є пансіонати біля моря і чимало закладів харчування, тож наших людей там беруть на роботу. Що стосується зарплати, то в Польщі заробітчани отримують від 1600 злотих за місяць.

В декілька раз більше можна заробляти на такій же роботі в Німеччині. В цій країні знайти місце праці нашим людям дещо важче. І варто врахувати, що німецьку мову знає мало українців. Тож робота в Німеччині для наших громадян в основному стосується прибирання закладів.

Для студентів є можливість потрапити на роботу в готелях по спеціальних програмах. Наприклад, по навчальній системі Hotel Training українська молодь має можливість вивчити англійську мову і отримати досвід роботи в різного рівня готелях. Завдяки такій програмі українцям стала доступна робота в Англії. За її умовами, учасники отримують мінімальну погодинну оплату праці, безкоштовне проживання та харчування і один вихідний день в тиждень.