Для українців питання обміну валюти є дуже актуальним. Подорожі в інші країни, купівля товарів у закордонних інтернет-магазинах, заощадження, тощо — все це призводить до необхідності купувати долари, євро та інші іноземні грошові одиниці. Звісно, що кожен бажає зробити це за найвигіднішим курсом. Операції обміну здійснюються декількома зручними способами, описаними нижче.

Де обміняти іноземну валюту

Через політичну та економічну ситуацію в країні, та інші актуальні причини курс валют не є стабільним, тому варто дізнатися різні варіанти, де можна вигідно та безпечно здійснити обмін на https://obmin.zt.ua/ua/usd-uah будь-яких грошових одиниць. Тут у багатьох виникає питання: в якій установі обміняти валюту? Особливо це стосується випадків, коли операцію необхідно зробити якнайшвидше. Але не завжди умови для вигідного обміну сприятливі, тому важливо визначити та вибрати найкращий варіант.

В офісі банку

Такий варіант є сприятливим з багатьох причин. Курс валют здебільшого мало відрізняється між різними банками, незалежно від того, приватна або державна це установа, оскільки він залежить від НБУ. Тому сумніви, який саме вибрати банк — це тільки питання зручності для самого клієнта. Отже, є декілька переваг звернутися до банку:

  • Надійність та безпека. Є стовідсоткова гарантія, що клієнта не ошукають і він отримає оригінальні грошові одиниці.
  • Щоб обрати вигідні умови, достатньо порівняти пропозиції різних банків в інтернеті.
  • Відсутність комісії за проведення операції.

Але існує і ряд недоліків, серед яких незручний графік роботи, наявність черг та відсутність необхідної кількості валюти.

Онлайн-банкінг

Це теж досить зручний та розповсюджений спосіб. Він має кілька переваг:

  • Надійність та зручність — операції можна виконати, не виходячи з дому.
  • Не потрібно стояти в черзі.
  • Працює цілодобово.

Серед мінусів варто відзначити, що клієнту обов'язково необхідно бути клієнтом банку, аби підключити таку послугу. Крім того, за здійснення операцій нараховується комісія.

В обмінниках

Даний спосіб має багато переваг. Особливо, коли необхідно обміняти велику суму — в цьому разі можливо суттєво заощадити. Плюси обміну валюти у обмінниках такі:

  • Курс здебільшого вигідніший, ніж у банках.
  • Обмінників досить багато, тому знайти їх не важко.
  • Заклади працюють офіційно та гарантують безпеку операцій.
  • Не потрібно надавати документи, що встановлюють особу та іншу приватну інформацію.

Недоліків такого способу досить небагато. Деякі установи можуть нараховувати комісію. Але цю інформацію слід уточнити заздалегідь. Крім того, варто бути обережним та звертатися тільки в офіційні установи.