Кожна людина витрачає на сон третину свого життя, саме тому до вибору ліжка потрібно підходити досить серйозно і спробувати врахувати безліч важливих моментів. Придбати дійсно якісні моделі з натуральних, екологічно чистих матеріалів можна в інтернет-магазині Meblis. І пам’ятайте, що сон завжди повинен бути здоровим і комфортним, щоб Ви могли увесь день почувати себе бадьорим та повним сил та енергії. Тому вкрай необхідно перед купівлею звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд уподобаної Вами моделі ліжка, а й на її технічні характеристики та усілякі додаткові опції: їх наявність або відсутність.

Перед тим, як почнете прицінюватися, зробіть заміри Вашої спальної кімнати. Підрахуйте, скільки місця може зайняти нове ліжко і чи достатньо залишиться вільного простору навколо. Основні стандарти цих виробів по ширині: 140 сантиметрів односпальні і від 160 см двоспальні варіанти. Ширина каркаса залежить від моделі і найчастіше – це індивідуальні побажання клієнтів, які шукають модель, яка б ідеально доповнила собою саме їх спальню. Але не забуваємо, що багато виробників пропонують своїм покупцям ще й полуторні ліжка. Удвох на них навряд чи вдасться уміститися, а ось одній людині спати буде досить зручно. Їх ширина становить від 100 до 135 см.

Існують ще так звані сімейні ліжка. Їх ширина може сягати двох метрів. Зазвичай це моделі-подіуми, які навряд чи будуть доречними для невеликих кімнат, бо займають доволі багато вільного місця. Що ж до стандартів по довжині, то дуже не часто зустрічаються ліжка довжиною 180 сантиметрів, найчастіше 200 см. Але щоб визначити найбільш комфортний параметр індивідуально, достатньо лише до Вашого зросту додати приблизно 30 см і Ви отримаєте ідеальну довжину ліжка саме для Вас. Якщо цей параметр не вписався у стандартний варіант у два метри, тоді можна за додаткові кошти зробити місце для сну чітко під Ваш зріст. Зверніть увагу, що довжина ліжка і матраца повинна завжди співпадати! Висота всіх виробів, враховуючи матрац, в середньому 50 сантиметрів. Тож перед тим, як обрати розмір ліжка подумайте над декількома важливими питаннями. Зокрема, над тим чи будете спати Ви удвох, чи один. А може у Вас є діти, які полюбляють слухати казки перед сном? Тоді трохи більше вільного місця на ліжку не завадить. І якщо спати в обраній моделі доведеться високому користувачеві, то попіклуйтесь про те, щоб йому було зручно.

Сьогодні найчастіше виробляють ліжка з ортопедичною основою: сталева або дерев'яна рама з закріпленими на ній прямими пружними планками, які називаються ламелями. Така конструкція дозволяє рівномірно розподіляти навантаження на пружини матраца. А ще ці ж елементи суттєво подовжують його строк служби, бо забезпечують належний рівень вологообміну і дозволяють повітрю вільно циркулювати у шарах-наповнювачах, не дозволяючи затримуватися у них бруду та пилу. У будь-якому разі, наявність таких рейок – додатковий привід придбати ту чи іншу модель ліжка. Не забуваємо про таку якість як функціональність. Зараз виробляють дуже зручні і практичні моделі місць для сну, які оснащені різноманітними поличками, шухлядами або навіть висувними тумбочками. Зверніть особливу увагу на ліжка з підйомним механізмом. Він відкриє Вам доступ до доволі просторої та великої ніші, яка знаходиться одразу під основою ліжка. Короб дозволить завжди тримати поблизу усі необхідні аксесуари для сну. Тим самим, Ви зможете позбавити себе необхідності купувати комод або думати, які ж речі можна посунути у шафі. Ще одна досить зручна опція – шухляди. Вони ніяк не будуть заважати користувачеві, а доступ до них Ви зможете отримати у будь-яких зручний час. Шухляда одним рухом висувається з-під ліжка. Призначення в неї аналогічно з переднім: зберігати постільну білизну, подушки, ковдри. По-перше, завдяки наявності таких опцій Ви суттєво економите місце у шафі. По-друге, Ви економите на покупці додаткового місця для зберігання речей. По-третє, Ви економите дорогоцінні вільні квадратні метри у Вашій спальній кімнаті. Тепер Ви точно готові обрати дійсно зручне та ергономічне ліжко, приємних покупок!