Ідея відкрити власне креативне агентство звучить, як мрія. Цікаві проекти, бренди, зйомки, успіх – ця картинка часто виникає, коли уявляєш роботу креативного агентства. Та насправді, за цим стоїть важка праця і великі ризики. Чи вартує воно того і кому легше заснувати своє агентство у сфері рекламних послуг?

Досвід має значення

За статистикою, більшість агентств відкривають ті, хто до цього тривалий час сам працював у рекламі. Часто хорошому спеціалісту просто стає нудно працювати на велику корпорацію, особливо якщо це мережеве агентство. Знаючи принципи роботи, за якими працює креативне агентство, та маючи необхідні зв’язки у сфері, вони бачать, як організувати роботу власного агентства. Креативні директори, арт-директори, копірайтери та SMM спеціалісти, що мають великий досвід в рекламі, йдуть у вільне плавання під назвою «свій бізнес». Так виникло adshot agency та багато інших відомих нині креативних агентств.

Який напрям обрати?

На рекламному ринку безліч напрямів – від суто діджитальних до виробництва реклами «під ключ». Зазвичай засновник обирає ту сферу, у якій він працював, або у якій бачить потенціал. Якщо ви знаєте все про продакшн, то логічним буде продовжувати розвиватися у цій сфері. Але є й інші варіанти.

Якщо мати хороші менеджерські навички або найняти професійного керівника, можна залучити спеціалістів у бажаній сфері та організувати всі процеси в агентстві. Єдина умова – цей напрям роботи має драйвити та надихати всю команду, й особливо власника.

Що ще важливо розуміти, коли хочеш заснувати своє креативне агентство:

  • Клієнти зацікавлені у креативному потенціалі нового агентства, але обирати будуть за портфоліо
  • Інвестувати доведеться не тільки у креативних спеціалістів, але й у їхній розвиток – бо для творчих професій важлива самореалізіація
  • Як і будь-якому бренду чи компанії, вам буде потрібна своя стратегія розвитку, і, як не дивно, креативне позиціонування та просування.
  • Найважливішим завданням буде досягнення маркетингових цілей клієнта, а не креативний кейс для Канських левів
  • Сильна менеджерська сторона допоможе організувати творчу команду та направити її потенціал у створення яскравих кампаній.
  • Рекламна сфера стрімко розвивається і ринок вимагає все більш сучасних рішень, тож треба бути в тренді й не боятися ризикувати.

Мати власне рекламне агентство – це виклик. Проте, це й можливість створювати рекламу, яка буде змінювати суспільство і змінювати шаблони поведінки.