Пральну машину зазвичай купують раз на 5–6 років, тому з вибором нової моделі можуть виникати проблеми. Доводиться довго порівнювати десятки варіантів, що мають різні характеристики й функціонал.

Фахівці шведського виробника побутової техніки AEG допомогли нам розібратися у цьому питанні, розповівши про основні відмінності між пральними машинами і навівши найкращі варіанти для домашнього використання у 2021 році.

Чим відрізняються моделі

Найчастіше моделі AEG вибирають завдяки їхній високій продуктивності, а також заощадженню води й електроенергії. Головне – підібрати розмір пристрою, що ідеально впишеться у відведену нішу.

Кожна пральна машина з сушаркою відрізняється своїми базовими характеристиками:

  • класом прання і сушіння. На цей показник зазвичай звертають менше уваги, оскільки переважна частина моделей має рівень А та вище. Нижчий клас розглядають лише в разі обмеженого бюджету. Сушарка може бути класу від F до А, відмінність – у вологості, що залишиться після прання;
  • споживання електроенергії та води. Краще вибирати найвищий клас енергоефективності, щоб менше платити за комунальні послуги. Споживання води рідко перевищує 70 літрів і в основному залежить від завантаження. Можна знизити цей показник, якщо придбати модель із датчиками, які регулюють об’єм води залежно від завантаженості барабана;
  • додатковим функціоналом. Як правило, вбудована пральна машина з сушкою має кілька десятків режимів, що призначені для певного типу тканини.

Виробником передбачені й інші корисні функції. Так, можна запрограмувати пристрій на запуск роботи у певний час, регулювати кількість води, стежити за процесом прання.

Найкращі пральні машини AEG

L8WBC61SR – чудова модель середнього цінового сегмента з класом енергоспоживання А. Плюсами пристрою є функції захисту тканини, рівномірне прання й сушіння, а також оброблення парою одягу для попередження появи складок і полегшення прасування. Максимально в машину можна завантажити до 10 кг білизни, що оцінить велика сім’я. Барабан працює зі швидкістю до 1 600 обертів на хвилину. Ефективне прання за мінімальну кількість часу.

L8WBE68SRI – вбудована пралка, що представлена на сайті AEG. Особливістю моделі є інноваційні технології: DualSense за допомогою датчиків підбирає до певного типу тканини ідеальну температуру й швидкість обертання барабана, а ProSense Technology® визначає час прання й сушіння залежно від завантаження машини. Пристрій за один цикл випере до 4 кг речей.

L9WBA61BC – преміальна модель з максимальним захистом тканини. Працює новітня технологія SensyDry, яка підлаштовує прання під кожен тип тканини. Пристрій ідеально підійде чималої родини, оскільки максимальне завантаження білизни до 10 кг. Заощадження води й електрики на 40 %. Функція сушіння делікатних речей.

Чи потрібно купувати преміальні пральні машини із сушаркою

Такі моделі найчастіше мають розширений функціонал, який обов’язково стане в пригоді.

Наприклад, можна налаштовувати таймер вмикання, завантажувати більшу кількість одягу, якісніше сушити речі.

Переважно такі машини купують для великих заміських будинків, де є потреба прати великий обсяг одягу, понад 10 кг.