В принципі, вихід з ладу форсунок завжди був найбільшим кошмаром для власників автомобілів, оснащених дизельним двигуном. Цей факт в першу чергу пов'язаний з величезними витратами на цей тип несправності. Однак виявляється, що якщо відреагувати досить рано, компоненти можна успішно встановити для цього необхідна реставрація форсунок. Отже, які симптоми повинні привертати увагу водіїв?
Вібрація двигуна і підвищена витрата палива
Дуже частою ознакою несправності форсунок є характерні вібрації двигуна. На жаль, цю несправність часто діагностують занадто пізно. Чому? Ну, тому що в таких випадках основна увага приділяється двомасовому маховику, призначеному для зменшення ударів. У крайніх випадках, вказують на величезний знос форсунок, вібрації дуже помітні навіть у салоні. Їх напруженість відчувається водіями в основному на холостому ходу. Це явище виникає через нерівномірне дозування палива у камерах згоряння. У перспективі вихід з ладу призводить до порушення або руйнування інших вузлів двигуна.
Також слід звернути увагу кожного водія на значно збільшену витрату палива, якщо це не пов'язано зі зміною стилю водіння. Ця несправність доводить, що одна з форсунок подає паливо не в вигляді туману, а в рідкій формі, яку не можна спалити належним чином. Тому, якщо ми помітимо, що середня витрата збільшилася, ми повинні якомога швидше скористатися діагностичним комп'ютером. Що ще варто знати?
Підвищений шум і проблеми з запуском
Хоча навіть сучасні дизельні двигуни не є одними з найбільш тихих двигунів, доступних на ринку, будь-якому водієві повинно бути легко зрозуміти підвищений шум, що виникає в результаті їх роботи. Звичайно, цей симптом характеризує не тільки форсунки дизельні, хоча логіка підказує, що вам слід зосередити свою увагу на цих компонентах. Жорстка, гучна і груба робота двигуна зазвичай вказує на зниження ефективності форсунок, що також відчувається, серед іншого, за рахунок зменшення потужності.
За словами фахівців chda.com.ua, відкладання візиту до механіка при появі перших симптомів може бути відчутним з фінансової точки зору. На жаль, ушкодження форсунок завжди прогресує, і вихід з ладу погіршується з кожним днем. Це тим більш важливо, чим більше ми розуміємо, що один інжектор — в залежності від використовуваної технології та марки автомобіля — коштує від кількох сотень до навіть декількох тисяч грн. При цьому слід чітко підкреслити, що у двигуні їх як мінімум 3 або 4. Заміна одного елемента не гарантує отримання очікуваних результатів.
Як відбувається процес реставрації у професіоналів?
Реставрація форсунок проходить за наступним алгоритмом: спочатку форсунка встановлюється на стенд для діагностики всіх параметрів, потім фахівець перевіряє свідчення і виявляє проблемні вузли усередині форсунки. Частина з них може бути відреставрована, або їх поміняють. Фахівці виконують якісний ремонт форсунок, використовують спеціальний стенд і володіють необхідним інструментарієм для розбирання і ремонту. Після завершення реставрації, форсунка знову встановлюється в стенд для повторної перевірки за параметрами виробника. В кінці робіт ви отримуєте робочу форсунку і тест-план, який показує відповідність якості її роботи.