Полікарбонат усе частіше використовують для створення різноманітних конструкцій. Це може бути дах для тераси, елемент стіни чи теплиця. Все тому, що він має особливі характеристики міцності й захисту від погодних умов. Також варто теплиці з полікарбонату купити через те, що вони добре пропускають світло, й при цьому УФ-промені не шкодять рослинам.

Що таке полікарбонат?

Полікарбонат – це група полімерів, які формально є складними ефірами вугільної кислоти. Вони формуються за допомогою технології впорскування, а також високотемпературного пресування. Цей матеріал характеризується чудовими механічними властивостями, зокрема, прозорістю та ударною в'язкістю. Клієнти Сотекс Трейд вже оцінили переваги використання якісного полікарбонату. Адже цей матеріал:

  • дуже стійкий до різноманітних механічних пошкоджень (якщо порівнювати його зі звичайним склом, то полікарбонат більш стійкий до ударів – майже у 300 разів)

  • надзвичайно прозорий (може мати показники прозорості 92%);

  • стійкий до різних температур (як низьких від - 40°C, так і високих до +120°C);

  • має нижчу здатність до горючості, у порівнянні з іншими видами пластмаси;

  • стійкий до різноманітних погодних умов.

Що можна робити з полікарбонатом?

  • Різати;

  • Термоформувати;

  • Свердлити;

  • Фрезерувати;

  • Підлягати холодному згинанню.

Найважливішими властивостями твердого полікарбонату є його величезна стійкість до механічних пошкоджень та простота механічної обробки, різання та свердління. Матеріал також вирізняється чудовою світлопроникністю, саме тому його часто використовують як акустичні екран, естетичний дах або покриття.

УФ-фільтр полікарбонату

Якщо полікарбонатні панелі використовуються на відкритому повітрі, їх необхідно покрити спеціальним УФ-фільтром, щоб захистити від руйнування. Як правило, більшість наявних дощок вже покриті захисним покриттям із одного боку, яке позначено накладанням на захисну фольгу. Щоб уникнути помилок, його слід знімати лише після завершення збірки. Також не слід зволікати з вилученням цього шару, оскільки він може прилипати до поверхні панелі та пошкодити її.

Де використовують полікарбонат?

Стільниковий полікарбонат має широкий спектр застосування. Його можуть використовувати при будівництві односімейних будинків. Сучасні навіси з полікарбонату все частіше покривають поверхню зовнішніх сходів. Вони можуть бути будь-яких розмірів, виготовлені на замовлення. Завдяки цьому їх легко розмістити над просторими терасами та балконами.

Листи з полікарбонату мають естетичний вигляд. Часом вони використовуються як покриття для навісу. Найпопулярнішими є прозорі вироби, що забезпечують високу світлопроникність. Цей тип полікарбонатних навісів можна використовувати у вікнах віталень. Таким чином, покрівельне покриття не затемнить інтер’єр і не обмежить його візуальну цінність.

Сьогодні доступний полікарбонат коричневого молочного чи темнуватого кольору. Його варто використовувати там, де потрібен делікатний захист від сонячного світла. «Копчений» коричневий полікарбонат (подібно до кольорового оргскла) також може стати ефектною прикрасою композиції.

Листи полікарбонату охоче вибирають і для зимових садів. Висока ударостійкість і ефективна звукоізоляція роблять полікарбонатні листи матеріалом, який усе частіше замінює традиційні склопакети. Можна використовувати їх для будівництва теплиць, лоджій, під’їздів або як пергол.

Камерний полікарбонат також застосовуються як мансардне вікно, елемент стін тамбура або будь-який тип вертикального скління. Цей матеріал більш міцний, ніж оргскло. Крім того, приваблива ціна – це ще одна причина, чому полікарбонат все частіше витісняє інші прозорі матеріали. Бажаємо вам успішно реалізувати будівничі плани! Звертайтеся до «Сотекс Трейд», щоби підібрати для цього відповідний матеріал.