Часто у вимогах тендерної документації замовник може зобов’язувати учасника надати інформацію або документи, які є у відкритому доступі. Згідно з частиною 3 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) доступ до відкритих ЄДР є вільним.

Читайте у статті - Що таке тендерна документація і з чого вона складається?

Згідно з частиною 4 ст. 22 Закону в тендерній документації не повинно бути наступних вимог:

- які б обмежували конкуренцію та дискримінували учасників;

- підтвердження відповідності вимогам документації, якщо інформація, що надається у формі відкритих даних є у відкритих ЄДР у вільному доступі.

Замовник може включати в документацію необхідні вимоги, які вважає за потрібне та які відповідають законодавству, за винятком зазначених у 4 частині ст. 22 Закону.

Антимонопольний комітет України у Рішенні №18666-р/пк-пз 05.10.2020 вимагає усунення невідповідностей у документації замовником. Замовник має внести відповідні зміни у документацію, якщо він вимагає надати:

- копію витягу з реєстру платника податків на додану вартість або копію витягу з реєстру платника єдиного податку;

відомості з ЄДРПОУ, отримані не пізніше двох тижнів відносно кінцевого терміну подання тендерних пропозицій (для юридичних осіб, для фізичних осіб підприємців).

Можна зробити висновок, що замовник не надав належної уваги таким державним реєстрам:

- Реєстр платників податку на додану вартість;

- Реєстр платників єдиного податку;

- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Тобто вищевказані вимоги замовника, встановлені у документації, є порушення вимог ст. 5 та 4 частини ст. 22 Закону, які передбачають недискримінацію учасників і права та законні інтереси учасників під час участі у процедурі закупівлі.

Також читайте інші рубрики нашого сайту – Супровід публічних закупівель.

Читайте - Відгуки про спеціалістів компанії Електронні Закупівлі