Сьогодні у світі існує понад 200 різновидів малини. Вона являється напівчагарником сімейства Рожевих. Виявили її ще у 1 столітті нашої ери у Греції. Смак малина має неймовірно солодкий, з легкою кислинкою. Колір ягоди буває:
- червоним;
- фіолетовим;
- золотистим;
- чорним.
Найсолодшим сортом являється золотиста малина.
Зустріти рослину можна у лісі, на березі річки, вирощують її на присадибних ділянках та дачах. Дозрівання ягод припадає на липень, а ремонтантні сорти дають кілька урожаїв за сезон. Поласувати малиною можна в будь-який сезон, замовивши солодкі плоди в інтернет-магазині FRUIT TIME.
Харчова цінність
Ягоди малини багаті на вітаміни та клітковину, тому вони корисні для організму. Тим, хто хоче схуднути, не треба боятися вживати цю ягоду. При великій кількості поживних речовин у смачних ягодах дуже мало калорій. У 100 грамах звичайної свіжої малини міститься лише 42 калорії.
Калорійність ягоди у різних формах змінюється. У 100 грамах малинового соку буде 100 калорій, а у такій же кількості сушеної ягоди – 241 калорія. А калорійність ягоди з цукром зростає до 180 ккал.
Малина – відмінне джерело клітковини. У тих же 100 грамах міститься 32% жіночої та 21% чоловічої денної норми клітковини. Також ягода збагачує організм вітаміном Е, магнієм, фолієвою кислотою, калієм, омега -3 жирними кислотами, фосфором, вітамінами групи В.
Користь від малини
Споживання малини позитивно впливає на функціонування організму:
- поліпшує роботу системи травлення;
- посилює імунний захист;
- сприяє нормальному функціонуванню серця та системи судин;
- має протизапальну дію;
- запобігає виникненню та розвитку онкологічних захворювань.
Малина сприяє нормалізації згортання крові, підвищенню пам’яті, допомагає поліпшити зір, регулювати вагу. Ягода являється природним джерелом резвератролу, сполуки, що позитивно впливає на міцність кісток. Завдяки наявності великої кількості антиоксидантів та протизапальним властивостям, малину включають до складу косметичних засобів, що допомагають сповільнити старіння шкіри. У складі ягід темного кольору багато поліфенолів, які полегшують симптоми артриту. Малину корисно вживати жінкам під час вагітності.
Чим шкідлива малина?
Малина дійсно має безліч корисних властивостей, але вживати її у необмеженій кількості не варто. У ягодах міститься саліцилова кислота. Але, щоб отримати ефект аспірину, їх треба з’їсти дуже багато.
Обережно слід ставитися до цілющої ягоди людям з:
- гастритом та виразкою шлунку;
- проблемами з нирками та сечокам'яною хворобою;
- подагрою та алергією.
При гастриті та виразці шлунку корисні відвари з листя малини, що мають в'яжучі та протизапальні властивості. У відварі міститься достатня кількість пектину, який допомагає виводити з організму жовчні кислоти. Якщо порушена робота нирок, то сечогінний ефект від вживання малини стане додатковим навантаженням. Пурини, що містяться у малині у великій кількості, під час розпаду виділяють сечову кислоту, яка збільшує больові відчуття при подагрі. У ягодах міститься кілька алергенів. Тому, якщо людина має алергію на інші види ягід, прояви хвороби можуть з’явитися і при вживанні малини.
Купуючи малину, треба переконатися, що вона свіжа, а в коробці немає плісняви. У пластиковому контейнері ягода може зберігатися не довше 2-х днів. Перед споживанням ягоду треба добре промити проточною водою.
Ягоду можна консервувати або заморожувати. Консервовані ягоди бажано вжити протягом року.