Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності в Україні має бути у кожного власника легкового, вантажного та мототранспорту. Саме тому для будь-якої страхової компанії це стандартна послуга, і з оформленням не виникає ніяких проблем.

Програми страхування

Одночасно з базовою програмою зазвичай є ще декілька розширених варіантів ОСЦПВ. Наприклад, компанія ARX відповідно до чинного законодавства пропонує купити автоцивілку за типовим договором, в тому числі онлайн, та ще три аналогічні поліси на більш вигідних умовах:

  • добровільна автоцивілка — зі збільшеними сумами виплат до 1 млн грн;

  • «Все включено» — автоцивілка + КАСКО (компенсація за пошкодження власного авто);

  • СМАРТ автоцивілка — знижка від 10 до 25% для досвідчених обережних водіїв.

Базовий поліс, на відміну від перерахованих, виконує лише одну функцію— відшкодування збитків, нанесених майну і здоров’ю третіх осіб з вини власника страхового поліса. Стандартно це максимум 130 000 грн на власність і 260 000 грн на шкоду здоров’ю і життю. Збитки, які несе винуватець ДТП, страхова компанія не компенсує.

Цього достатньо, щоб патрульна поліція не штрафувала при перевірці, і в разі аварії, сума збитків якої не перевищує страхову суму. При серйозному пошкодженні дорогої іномарки цифри можуть значно перевищувати можливості придбаного поліса, тобто власнику доведеться доплатити різницю з власної кишені.

Критерії, що впливають на ціну поліса

Розширені страхові поліси оцінюються дорожче базової програми, проте навіть остання не має фіксованого цінника. Вартість визначається індивідуально. Що саме і чому найбільше впливає на вартість:

  • сфера застосування авто — власне, чи використовується ТС для комерційних цілей, особливо у нішах, де більше ризиків;

  • місце реєстрації власника — у великих містах зазвичай ціни вищі, якщо кількість населення велика, рух на дорозі більш інтенсивний;

  • розмір франшизи — чим вона більше, тим ціна менша;

  • наявність пільг.

Термін дії договору також має значення. У перерахунку помісячно вигідніше придбати поліс на рік, ніж на півроку.