Можливі ситуації, що домен вже має свою історію і в "минулому житті" мав "підмочену" репутацію, в такому випадку, у нового власника сайту можуть виникнути проблеми.

Не знаєте, як перевірити доступність домену? Більш докладніше про це читайте на сайті senior.ua!

Запуск будь-якого проекту починають з реєстрації доменного імені. Домен можна придбати в безстрокове користування. Його реєструють на певний термін і періодично продовжують. Імена, які перестали проплачувати, реєстратор виставляє на повторний продаж. Тому можливі ситуації, що куплений домен, вже має історію, т. е. на ньому працював сайт, інформація про який залишилася в пам'яті пошукових систем.

При повторній реєстрації пошукова репутація домену зберігається. Якщо попередній власник сайту використовував сумнівні методи просування - активно купував посилання і проводив інші SEO-маніпуляції - у нового проекту швидше за все будуть проблеми. Сценарій може бути ще більш песимістичним, якщо домен встиг потрапити під фільтр і був виключений з видачі. Звичайно, можливі й зворотні ситуації, коли з різних причин звільняються домени з хорошою історією. Веб-майстри називають такі домени дроп.

Як дізнатися історію домену

Компанії-реєстратори не вказують, чи був домен у використанні чи ні. Таку перевірку проводять самостійно. Зробити це нескладно. Існують глобальні веб-архів, в яких зберігається історія кожного інтернет-ресурсу. Тут можна подивитися, як виглядав сайт з моменту першої реєстрації, і відстежити всю історію змін доменного імені.

Перейшовши за датою створення «зліпка», ви побачите, як проект виглядав в різний час. Так можна поступити з будь-яким сайтом.

Запуск сайту на дропе. Наскільки виправдані ризики?

Вище ми коротко пройшлися по песимістичні сценарії використання дроп-доменів. Але ситуація може бути і зворотною. Якщо домен набрав траст, попередник публікував на ньому якісний контент і не перетворював його в довідковий смітник, це може відчутно допомогти в просуванні нового сайту. Звичайно, все це буде працювати, якщо тематики старої і нової площадки більш-менш близькі. Якісний дроп дуже цінують в SEO. Пошук і викуп таких доменів перетворився в цілу індустрію. І ось чому.

Хороший дроп цінують перш за все за траст і якісні зворотні посилання. Це ті переваги, які дозволяють молодому сайту обійти пісочницю і не просиджувати без трафіку перші 4-7 місяців. Домен також може мати хороший Індекс якості сайту (ІКС), що стане відчутним плюсом для просування в Яндексі. Після відновлення і мінімальної оптимізації дроп-домени можуть відразу починати давати нехай і невеликий, але стабільний трафік з пошуку. Іншими словами, знайшовши якісний дроп, ви зі старту отримуєте показники, для досягнення яких довелося б витратити півроку-рік грамотної роботи.