Світловідбиваючий спецодяг сьогодні затребуван в багатьох професійних областях. Спецодяг, який покликан забезпечувати людей безпекою в умовах поганої видимості - це і є сигнальна спецодяг. Працівники муніципальних і дорожніх служб стикаються з постійним ризиком, в зв'язку з тим, що трудяться поблизу с транспортним потоком і найчастіше в нічний час доби. Весь сигнальний спецодяг обов'язково має світловідбиваючі елементи і фоновий матеріал. Забезпечення сигнальним спецодягом є однією з основних задач відповідального роботодавця. Його видають не тільки працівникам дорожніх служб, а й працівникам швидкої допомоги, рятувальникам МНС, співробітникам ДПС і пожежним бригадам.

Вигідно придбати світловідбиваючі сигнальні куртки ви можете вже зараз в інтернет-магазині svan.com.ua!

Що таке світловідбиваючі елементи?

До складу текстилю з полімерним покриттям, з якого виготовляються канти, гумки і стрічки, входять світлоповертаючі частки. Ці елементи і називаються світловідбиваючими. Основні кольори, використовувані для пошиття сигнальної спецодягу, яскраві і насичені. Найпопулярніший - помаранчевий. Можна зустріти і жовті, і червоні і навіть білі сигнальні костюми. Між деталями моделей вшивається спеціальний світловідбиваючий кант. Він може бути в ширину 3 - 15 мм. Все світловідбиваючі елементи можуть бути різної ширини, а також відрізнятися один від одного коефіцієнтом відображення.

Що таке фоновий матеріал?

Матеріал з флуоресцентними властивостями, який має яскраве забарвлення - це і є фоновий матеріал. Кольори традиційні для сигнальних фонових матеріалів - помаранчевий, жовтий і червоний. Сигнальний спецодяг, виконаний з фонового матеріалу, забезпечує безпеку працівника навіть на великій відстані.

Класи захисту сигнального спецодягу

Сигнальний спецодяг має три класи захисту. Розподіл класів залежить від кількості світловідбивних елементів. Також велику роль відіграє площа фонового матеріалу.

Третій клас захисту - найвищий. Сигнальний спецодяг третього класу захисту забезпечує безпеку працівника в найскладніших умовах праці (залізниця, автомагістралі, підвищена туманність або смог).

 Основні правила при виборі сигнального спецодягу

 Світловідбиваючі елементи не повинні мати подряпин або зламів, їх поверхня повинна бути абсолютно гладкою.

 Фонові матеріали спецодягу повинні зберігати колір (витримувати вплив світла, а також при будь-якому фізико-механічному впливі на них).

 Світловідбиваючий елемент повинен бути пришитий якісно - це необхідно перевіряти. Якщо машинна строчка проходить ближче 2 мм до краю вироби, то з плином часу, стрічка може обірватися через прання або чищення.