Для безперебійної роботи пекарні або піцерії наявність заготовок тіста є обов`язковою. Як їх правильно зберігати? Яке обладнання для цього потрібно? Що потрібно врахувати при виборі контейнерів для зберігання продуктів? Розкажуть експерти «НОРМАК».
Температура зберігання тіста
Тісто, в якому містяться молоко, яйця або масло, обов’язково повинно зберігатися в прохолодному середовищі. При низькій температурі уповільнюються процеси зародження та розмноження патогенних мікроорганізмів.
Змішування певних інгредієнтів при приготуванні дріжджового тіста запускає реакції бродіння та окислення. Щоб призупинити ці процеси, опару потрібно помістити в холод.
Зберігання тіста у холодильнику
Середня температура в холодильних камерах +2 — +4 °C. При такій температурі реакція бродіння і зростання мікрофлори сповільнюється, але не зупиняється. З цієї причини занадто довго зберігати заготовки тіста в холодильнику не можна.
Для різних видів тіста (дріжджового, млинцевого, листкового, пісочного, тіста для піци) час зберігання при різних температурах може відрізнятися, але в середньому він складає від 1 до 4 днів.
Заморозка тіста
Температура в професійній морозильній камері може досягати -25 °C. В процесі заморозки все біохімічні процеси зупиняються. Тому в таких умовах термін зберігання тіста значно збільшується і становить:
- для млинцевого і заварного тіста — близько 1 місяця;
- для дріжджового і листкового тіста — близько 2 місяців;
- для пісочного тіста — близько 3 місяців;
- для пельменного тіста і тіста для піци — близько 6 місяців.
При розморожуванні тіста уникайте різкого нагріву. Тісто має розморожуватися природним шляхом: спочатку на нижній полиці холодильника, а потім при кімнатній температурі. Розморожене тісто відразу потрібно використовувати. Повторна заморозка неприпустима.
Декілька порад щодо зручного зберігання тіста
Для зручності кухарів і кращого збереження напівфабрикату ми рекомендуємо:
- перед заморожуванням ділити тісто на потрібні порції, щоб потім розморожувати не весь обсяг, а тільки необхідну кількість;
- залишаючи тісто на зберігання в холодильнику, подбайте про те, щоб поруч з ним не було продуктів з різким запахом;
- пам’ятайте, що дріжджове тісто, якщо воно зберігатися в холодильнику, ще буде підніматися, а значить Вам потрібно подбати про достатній простір для цього процесу;
- змастіть ємність, в якій буде зберігатися тісто, маслом або присипте борошном, так Вам буде легше витягти продукт з контейнера;
- не забувайте про маркування контейнерів (в морозильній камері тісто може зберігатися до півроку, і без відповідної позначки про термін придатності такого продукту легко забути).
В морозильній камері тісто може зберігатися до півроку
Як зрозуміти, що тісто зіпсоване?
Якщо тісто було заморожено, то зрозуміти, зіпсоване воно чи ні, можна тільки після його розморожування. Про зіпсованість продукту свідчить:
- кислуватий запах;
- змінена текстура;
- липка або слизька поверхня;
- поява нальоту або цвілі.
Вибір посуду для зберігання тіста
Зберігати готове тісто можна в пакеті, харчовій плівці, мисці або у спеціальному контейнері з кришкою. Останній варіант — найбільш зручний. Щільно закритий контейнер для тіста:
- не дасть продукту обвітритися і висохнути;
- збереже свіжість продукту максимально довго;
- дозволить раціонально використовувати простір в холодильнику або морозильній камері.
Коли тісто зберігається в пакетах, є велика ймовірність того, що пакет може прорватися, і продукт швидко втратить вологу. Крім того, зберігання тіста в пакетах не дуже зручне з точки зору використання площі холодильника.
Вибір підходящого матеріалу
Обирайте ємності з високоміцного матеріалу, який розрахований на широкий температурний діапазон використання. Важливо також, щоб матеріал був еластичним і не розколювався від механічного впливу.
Це може бути поліпропілен, полікарбонат, а також варіанти з металу. Але металеві вироби не такі зручні, практичні та естетичні, як моделі з пластику.
Розмір
Ємності можуть бути розраховані на одну або кілька порцій тіста. Обсяг контейнерів потрібно обирати таким чином, щоб в них тісто могло підніматися. Проаналізуйте, скільки продукту Ви плануєте зберігати в контейнерах.
Штабелювання
Для великих обсягів тіста ми рекомендуємо звернути увагу на контейнери, які штабелюються. Такі ємності можна поставити одна на другу, заощадивши площу в холодильнику або в морозильній шафі.
Сберігати борошно і інші сипучі інгредієнти, також потрібно в спеціальних контейнерах: normak.com.ua/kontejnery-dlya-sypuchih
Кришка, яка щільно закривається
При виборі контейнера для тіста зверніть увагу на кришку. Вона повинна щільно закриватися. Саме ця деталь запобігає перехресному забрудненню продуктів.
Контейнери з кришкою запобігають перехресному забрудненню продуктів
Особливості миття
Не всі ємності для тіста можна мити в посудомийній машині. Купуючи таке обладнання, обов’язково треба запитати у виробника/продавця температурний діапазон використання і можливість миття в посудомийній машині.
Зверніть також увагу на якість матеріалу. Гладкий матеріал значно полегшує чистку виробу.
Безпечне транспортування
Деякі контейнери для тіста можуть бути досить об’ємними і досягати в довжину 60 і більше сантиметрів. Важливо, щоб конструкція контейнерів була зручною для транспортування. Як правило, професійні бокси для тіста мають для цієї мети загнуті краї.
Інший аспект безпеки
Обирайте контейнери з гладкими скругленими кутами. Така конструкція повністю виключає ризик травмуватися під час транспортування боксу.
Зміцнена конструкція
Пластикові контейнери можуть мати посилені стінки та нижню частину. Це робить бокс більш міцним.
Бажаєте замовити контейнери для зберігання тіста — normak.com.ua/boxy-dlya-testa для піцерії або пекарні? Фахівці «Нормак» проконсультую по будь-якому питанню і допоможуть вибрати потрібну вам продукцію.
Контакти компанії «Нормак»
Сайт: normak.com.ua
Телефон: 044 383-59-50, 068 564-58-52, 066 055-18-99
Адреса: вул. Робоча 89, м. Дніпро, 49008, Україна
Email: [email protected]
Instagram: instagram.com/normak_ua/
Підготовлено до публікації
в Ideas Bureau Slav.ua
