Провести аудит, щоб виявити, наскільки ефективним є енергозбереження в визначеній будівлі, може тільки кваліфікований спеціаліст. Такий аудитор або інженер повинен мати підтверджувальний атестат та бути в складі реєстру фахівців. В результаті проведення певних перевірок будівлі присвоюється визначений клас. Згідно нормам, він не повинен бути нижчим за С.

В шкалу класифікації входить 7 рівнів: від вищого А до найнижчого G. Які споруди обов’язково повинні отримати сертифікат енергоефективності з рекомендаціями:

  • об’єкти новобудови, реконструкції, та після капітального ремонту;
  • всі будівлі державної власності з опалювальною площею завбільшки 250 кв. м;
  • споруди, де розташовані органи державної влади, та місцевого самоврядування;
  • будівлі, що підлягають термомодернізації;
  • ті ОСББ, що розраховують на відшкодування із державного бюджету коштів, витрачених на модернізацію та утеплення.

Сертифікат буде містити всі розрахунки вартості модернізації, та її окупності. При аудиті буде визначено, кількість енергії, що витрачає будівля, та як й на скільки ці витрати можна зменшити.

Кому необхідна сертифікація

За Законом України «Про енергетичну ефективність будівель» окреслюються об’єкти, що підлягають обов’язковій сертифікації. Окремими наказами регламентовано порядок проведення процедури, форма сертифікату, та методики визначення енергоефективності.

Даний документ повинен бути в доступі на сайті компанії, якій належить будівля. Витяг з сертифікату має бути розміщений для ознайомлення мешканцями будинку.

Яким спорудам то організаціям потрібен сертифікат:

  • Забудовники повинні отримати документ в момент підготовки проектної документації. Він знадобиться при введенні новобудови в експлуатацію.
  • Сертифікат є обов’язковим для державних закладів, як то школи, дитячі садочки, та інші навчальні заклади, адмінбудівлі, лікарні, поліція тощо. Визначення реального стану та рекомендації по модернізації дозволять економно витрачати державні кошти.

Комерційні об’єкти та ОСББ також зацікавлені в зменшенні витрат на комунальні послуги. Сертифікація дає змогу визначити стан споруд, та сформувати реальні рекомендації для економії.

Етапи проведення сертифікації

Енергоаудит проводиться атестованими спеціалістами, які використовують надійне обладнання. Формується сам сертифікат, та передається в Державне агентство. Там документ проходить перевірку, та здійснюються розрахунки показників аудиту. Наступним кроком є внесення відомостей в реєстр, та повідомлення й передача документу замовнику.

Досвід показує, що після модернізації відбувається зменшення витрат майже на 70%. Термомодернізація будівлі визначає заміну котла та батарей, утеплення стін та даху, заміну склопакетів та дверей.