Люди старшого віку часто неохоче погоджуються на зміни, особливо коли це стосується техніки. Перейти зі звичайного телефону на смартфон — це не просто змінити звичку, а опинитися на невідомій території. Якщо ви вибираєте перший смартфон для батьків, зверніть увагу на прості у використанні моделі.

Що має бути в смартфоні для батьків? 

Зазвичай достатньо таких функцій:

  • дзвінки;

  • камера;

  • месенджер;

  • інтернет-браузер;

  • пошта.

Забезпечити усе це може телефон Doogee або інші бюджетні моделі. Вони мають перевагу не лише в ціні, а й у простоті. Усі вони можуть здійснювати та приймати дзвінки, а у багатьох є два слоти для сім-карт. Це дозволяє користуватися послугами кількох операторів одночасно. 

Більшість людей старшого віку погоджується на смартфон, щоб обмінюватися фотографіями з дітьми, онуками та друзями. Тому важливо, щоб гаджет мав достатньо якісну камеру. Не потрібні можливості робити панорамні знімки та редагувати зображення. Камера має добре реагувати на натискання, автоматично фокусуватися та бути стійкою до рухів, щоб знімок не розмазувався під час натискання.

Також необхідно встановити зручний месенджер, за допомогою якого фотографії можна надсилати та отримувати. Звісно, для цього телефон має підтримувати Wi-Fi, та сьогодні інших моделей і не знайти.

Для реєстрації в різних додатках, у тому числі в месенджері, може знадобитися електронна пошта. На смартфоні додаток із поштою має бути, проте батькам не обов'язково він знадобиться.

Чи потрібен батькам інтернет-браузер? 

Усе залежить від того, наскільки швидко людина оволодіє новим гаджетом. Більшість людей старшого віку попри страхи швидко вчаться користуватися телефоном і вміють шукати інформацію в браузері. Тому краще його встановити або користуватися попередньо встановленим. Для пошуку можна використовувати динамік, тож потреби натискати дрібні кнопки немає.

У сучасних смартфонах є режими спеціальних можливостей. Серед них додаткові налаштування для людей зі слабким зором та слухом, що спрощує користування телефоном.