Після виходу з ванни приємно стояти босими ногами на чомусь теплому і м’якому. Однієї плитки недостатньо, особливо у ванній без теплої підлоги. Вам знадобиться килимок для ванної кімнати. Іноді все, що вам потрібно, це рушник, розміщений поруч з ванною або душем, гумовий килимок або дерев’яна платформа. Текстильні килимки, пропоновані на сайті ratio.ua/ - доступні в багатьох кольорах і візерунках, приємні на дотик і легко чистяться.

Форма і розміри килимків

Круглі, прямокутні та квадратні, форми листя, ромба або квітки - килимки для ванної кімнати можуть приймати різні форми. У маленькій ванній кімнаті найкраще підійде квадратний килим, у довгій – прямокутний, а в квадратній – круглий, що позитивно вплине на пропорції інтер’єру. Популярні розміри килимків:

  • 60х40 см,
  • 60х90 см,
  • 75х45 см.

Ви також можете знайти компанії, які зроблять килим за розміром.

Модні колись комплекти - килимок з вирізом для сидіння для унітазу і тумби для умивальника, чохол для дощатої кришки вже не так популярні і точно не вписуються в сучасні ванні кімнати. Килимки в зоні туалету теж не найкраща ідея – на них накопичується занадто багато бактерій. Кілька маленьких килимків можуть створити візуальний безлад, тому іноді краще вибрати один довший килим, щоб покрити всі ці зони. Вибираючи килимок для ванної кімнати, варто враховувати колір і малюнок плитки та рушників. Якщо рушники бувають двох кольорів, килимок повинен відповідати одному з них.

Текстильні килимки для ванної кімнати

Це, мабуть, найпопулярніше і найприємніше покриття для підлоги у ванній кімнаті. Килимки для ванної можуть нагадувати більш товстий рушник або кудлатий килимок. Вони можуть бути гладкими, фактурними, або рельєфними, наприклад, з популярним малюнком з каменів. Зазвичай вони одноколірні, але часто їх поверхня прикрашена візерунками. Для безпеки нижня частина килимка повинна бути прогумована. Якщо такого покриття немає, підкладіть під нього неслизький килимок.

Деякі килимки додатково наповнені пінопластом, що робить користування ними більш приємним. Вставка з піни дозволяє килимку пристосовуватися до тіла під впливом ваги та тепла ніг. Також на ринку є килимки для ванної з підігрівом – на тканинному чохлі встановлені спеціальні модулі нагріву на батарейках. Просто вийміть їх перед пранням. Великою перевагою текстильних килимків є те, що їх можна прати в пральній машині.