Важливим джерелом харчового білка у житті є бобові культури. Тому світовий ринок зернобобових культур активно розвивається. На думку Міжнародного незалежного інституту аграрної політики, на підставі даних ФАТ ООН прогнозує зростання виробництва бобових до 2050 року в 1,5 рази. Обсяг експортної торгівлі також зростатиме, у зв'язку зі збільшенням споживання бобових у країнах із зростаючим населенням.
Однією з динамічно розвиваючихся бобових культур є квасоля. Свій початок ця культура бере з Південної Америки та Індії.
У світовому виробництві бобових квасоля посідає перше місце: на 20 млн. га вирощується 9 млн. тонн бобів. Основними виробниками є Аргентина, Китай, Канада, США.
Якщо вас цікавить експорт квасолі з України, то у такому разі вам варто пройти за посиланням https://goldexim.net/ua/category/bean, та ознайомитися з представленою інформацією!
Квасоля - незамінна культура, що має низку унікальних переваг, що дозволяє покращити продовольчу безпеку у світі. У зв'язку із стійкістю до впливів посухи вона може вирощуватися на землях із низькою родючістю. До того ж урожай добре зберігається. Чудова азотофіксуюча культура, що підвищує родючість ґрунтів.
У вирішенні проблеми підвищення життєвого рівня та якості білкового харчування людини важливе значення має квасоля. Вона широко використовується як продовольча культура, у тому числі в кулінарії та приготуванні консервів. Велике агротехнічне значення квасолі як азотнакопичувача, а й як хорошого попередника більшість сільськогосподарських культур.
Якщо в давній Греції юшка з квасолі була спадком нижчого класу, то зараз багато народів світу ставлять її користь на перше місце. Азіатські країни воліють подрібнювати на борошно дрібні боби, з яких виготовляють традиційні вироби та оригінальні цукерки. Японці знайшли їй застосування у парфумерії, виготовляючи шампуні та пудри. Користуючись рекомендаціями дієтологів щодо споживання червоної квасолі 3 склянки на тиждень, англійці з'їдають стільки смаженої квасолі, скільки її споживає все населення планети.
У зв'язку з наявністю білків, що легко засвоюються (близько 75%), вона користується успіхом у вегетаріанців.
Ринок зернобобових в Україні перебуває у стані активного розвитку. Вітчизняні рослинники переважно орієнтуються на експорт. В Україні виробництво квасолі збільшується з кожним роком. У 2020 році зібрано врожай — 64,4 тис. тонн, що на 20% більше, ніж у попередньому сезоні.