Щоб створити гарний інтер’єр, треба використовувати лише якісні оздоблювальні матеріали, які забезпечать чудовий результат і красу. Зовсім необов’язково, щоб це були якісь яскраві матеріали, що відразу кидаються в очі. Цілком можливо придбати шпалери для стін у Чернівцях, які мають блідий нейтральний відтінок і створюють затишну атмосферу. При цьому полотна будуть високої якості.
Великим попитом користуються вінілові шпалери, це сучасне рішення, яке оптимально підходить для кухні, ванної кімнати та інших приміщень, в яких стіни можуть забруднитись, а тому потрібні зносостійкі оздоблювальні матеріали.
До того ж, вінілові полотна мають наступні переваги:
- Естетичність;
- Вологостійкість;
- Світлостійкість;
- Зносостійкість.
Проте варто пам’ятати й про те, що дані полотна не пропускають повітря, а тому їх краще не клеїти у спальній та дитячій кімнатах. Щодо вітальні, то тут поради експертів неоднозначні, більшість сходиться на думці, що можна наклеїти вінілові шпалери лише на одну стіну або частину стіни, а для інших ділянок використати повітропроникні полотна.
Естетичність
Звісно, у кожної людини свої уявлення про естетичність. Іноді ці уявленні співпадають з думками інших людей, іноді – ні. Але приємна новина в тому, що вінілові шпалери випускаються у величезному асортименті, з різноманітними малюнками та візерунками, у самих різних кольорах і відтінках, навіть тиснення можна підібрати саме те, яке забажається. А це дає змогу реалізувати найсміливіший задум стосовно інтер’єру.
Ще один фактор, який стосується естетичності вінілових шпалер – ширина рулону. Справа в тому, що полотна випускаються шириною як в 56 сантиметрів, так і 106. Здавалося б, яке це може мати значення? Насправді, велике, бо чим більш широким є рулон, тим менше швів буде на стіні. Втім, часом віддають перевагу вузьким полотнам, зазвичай це пов’язано з певним дизайнерським рішенням.
Вологостійкість
Вологостійкість має велике значення. Саме з проблемою відсутності такої стикалися раніше виробники оздоблювальних матеріалів. Наприклад, паперові полотна не переносили вологу, миттєво втрачаючи свої властивості, зокрема естетичні. Також вологу не люблять натуральні шпалери, часто від такого впливу виникав грибок, з’являлась пліснява. А металізовані полотна взагалі вкривалися іржею.
Однак, як тільки винайшли полівінілхлорид, дана проблема була вирішена. Матеріал відразу застосували для виготовлення шпалер, які відтепер отримали вологостійкість. Звісно, рівень вологостійкості може відрізнятись, в залежності від виду вінілу, технології виготовлення шпалер і їх класу. Про ступінь захисту від вологи можна дізнатись, подивившись на маркування, що вказано на етикетці рулону. Деякі можна протирати зволоженою губкою чи ганчіркою, а деякі – навіть мити та чистити щіткою.
Не дивно, що саме вінілові шпалери найбільше підходять для облицювання стін у ванній кімнаті та на кухні. Та й у передпокої вони зайвими не будуть, адже там часто з’являється бруд, що приноситься з вулиці.
Єдиний момент, який потрібно враховувати – це підкладка. Якщо вона з паперу, то волога може нашкодити полотнам. Якщо ж основа флізелінова, то можна не перейматись.
Світлостійкість
Сонячне світло негативно впливає на шпалери, та й на інші оздоблювальні матеріали. Ультрафіолет призводить до таких наслідків:
- Малюнок стає блідим;
- Полотна вигорають;
- Шпалери втрачають свій гарний колір, насиченість.
Але це все стосується тих шпалер, які не мають світлостійкості. А вінілові – якраз мають! Вони фарбуються спеціальними фарбами, що легко протидіють сонячним променям, не вигорають, зберігають свою естетичність протягом всього експлуатаційного терміну.
Як і у випадку з вологостійкістю, світлостійкість теж має певні рівні. І це також вказується на етикетці рулону. Якщо купувати шпалери в інтернет-магазині, то відповідне маркування можна знайти в опису товару.
Стійкість до зношення
Взагалі-то всі полотна з полівінілхлориду мають стійкість до зношення та механічних пошкоджень. Але шпалери на флізеліновій основі відрізняються більшою міцністю, відповідно й термін експлуатації у них більш тривалий. Поверхня стійка до подряпин, стирання, тиску, дотиків, її можна навіть чистити щіткою. Завдяки таким властивостям, вінілові шпалери часто клеять у передпокої, коридорах, на кухні, в туалеті, гардеробних, де мало простору й людина постійно чіпляється за стіни, залишаючи сліди.
Клеїти вінілові полотна теж легко, вони не рвуться, не розкисають від надмірного нанесення клею, їх взагалі може поклеїти одна людина, діючи самостійно. Якщо вибирається матеріал на флізеліновій основі, то клей наноситься лише на стіну. У випадку з паперовою основою доведеться нанести суміш клею й на полотно.