Головний критерій якісного сну – відчуття енергійності та бадьорості на ранок. А домогтися повноцінного відпочинку можна лише за умови грамотного вибору матраца. Величезний асортимент збентежує покупця, зробити єдино правильний вибір складно. Про те, як правильно вибрати і де придбати матрац у Києві, розкажуть фахівці компанії МатроЛюкс.

Крок №1 – жорсткість

Це одна з основних характеристик ортопедичних матраців, саме від ступеня жорсткості залежить міра комфорту під час сну.

  • Підвищена жорсткість – такий варіант підійде для людей із патологіями хребта, остеохондрозом, тверда поверхня ідеально підтримує пошкоджені хребці. Основним показанням до вибору жорсткого матраца є медичний висновок.

  • Середня жорсткість – універсальне рішення, коли йдеться про комфортний, здоровий та повноцінний відпочинок. Ціна в Києві на ортопедичний матрац залежить від розмірів, а також матеріалу наповнювача. Бюджетний варіант – штучний латекс чи пінополіуретан, модель люкс – натуральний латекс, кокосова койра чи меморікс.

  • М'які вироби – м'які матраци вибирають для людей віком від 50 років, а також дітей та підлітків від 8 до 15 років. Найбільш поширені наповнювачі – натуральний латекс чи пінополіуретан.

Крок №2 – маса людини

Щоб матрац прослужив довго та забезпечував якісний сон, важливо враховувати вагу людини. Перед покупкою вивчіть технічний паспорт до виробу, де вказано вагу, яка витримує виріб. Худим людям комфортніше спати на м'якій підставі, а людям із надмірною вагою краще підібрати жорсткіший виріб.

Порада! Перевищувати допустиму норму навантаження не можна, правильно вибрати матрац із запасом від 5 до 20 кг.

Виробник вказує допустиме навантаження, виходячи зі стандартної маси дорослої людини – 70-90 кг, якщо вага менша або більша, підбирається виріб м'якший або жорсткіший відповідно.

Людям, вага яких менше 65 кг, рекомендують вибирати м'який матрац. При вазі від 70 до 90 кг підійдуть спальні приналежності середньої жорсткості, а при вазі більше 100 кг має сенс вибрати жорсткий матрац.

Крок №3 – розміри та висота

Вироби висотою менше 14 см використовуються для облаштування дитячих спальних місць або сезонного застосування. Фахівці відзначають, що тонкі матраци шкідливі для щоденного використання, оскільки хребет перебуває у некомфортному положенні та може виникнути дискомфорт.

Орієнтири вибору:

  • оптимальна висота матраца для дорослого – від 15 до 30 см;

  • висота монолітного безпружинного виробу - 14-16 см;

  • мінімально допустима висота виробу з пружинними блоками – 18 см;

  • багатошарові варіанти, які гарантують максимальний комфорт, не можуть бути меншими за 24 см.

Порада! Категорично заборонено класти в дитяче ліжечко дуже тонкий матрац – 3-6 см.

Що стосується розмірів, спальна приналежність має точно відповідати розмірам ліжка. Найбільш поширені розміри:

  • для односпального ліжка – 80х190, 80х200, 90х200;

  • для двоспальних - 120х200, 140х200, 160х200, 180х200.

Фахівці рекомендують вибирати виріб стандартного розміру, тому простіше підібрати меблі відповідних габаритів. Якщо спальне місце нестандартного розміру, до нього можна замовити виготовлення матраца за індивідуальними вимірами.

Крок №4 – пружинна або безпружинна модель

Моделі з незалежними пружинними блоками відрізняються зручністю та простою конструкцією. Кожна пружина є незалежним механізмом, тому матрац ідеально повторює контури тіла, забезпечує підтримку спини. Стандартна щільність пружин – 250 штук на кожний квадратний метр, але є вдосконалені моделі, в яких на 1 м2 використовується 500 і навіть 900 пружин. Чим більше пружин, тим більшу вага витримає матрац.

Переваги пружинних виробів:

  • відмінний ортопедичний ефект;

  • відсутність сторонніх звуків під час сну;

  • можливість підібрати матрац для людини з надмірною масою;

  • гарантують комфортний відпочинок.

Безпружинні матраци представлені в декількох категоріях: тонкі, які можна скрутити, помірно жорсткі та середньої жорсткості. Таким чином можна підібрати недорогий варіант для сезонного відпочинку на дачі або повноцінний матрац для щоденного сну.

Переваги:

  • великий вибір;

  • широкий ціновий діапазон;

  • різні рівні жорсткості;

  • добрі ортопедичні якості (якщо пінополіуретан щільний).

Порада! При виборі безпружинної моделі орієнтуйтесь на якість наповнювача.

Крок №5 – наповнювач

Не всі наповнювачі забезпечують ортопедичний ефект, крім цього, недорогі матеріали швидко стають непридатними.

Найкращі ортопедичні наповнювачі: латекс, пінополіуретан, кокосова койра, холлофайбер, ефект пам'яті.

Наші магазини представлені майже в усіх регіонах України. Тому купити ортопедичний матрац у Києві або віддалених областях не складе труднощів. На всі питання про вартість та доставку дадуть відповідь менеджери компанії.