Світлодіодні стрічки, що з'явилися нещодавно, швидко перейшли з області екзотики в зручний метод освітлення або створення візуальних ефектів. Вони використовуються, щоб виділити важкодоступні місця, створити спрямований або розсіяний промінь (фон), романтичну атмосферу або колірні акценти. Як же застосовуються такі стрічки і де їх можна використовувати?
Що можна прикрасити таким підсвічуванням
Освітлення за допомогою стрічки дозволяє створити фонове світло без відблисків та різких тіней. Так зручно створювати:
- загальне освітлення з виділенням багаторівневої стелі;
- спрямоване освітлення робочої поверхні - обробний або обідній стіл на кухні та вітальні, робоче місце в кабінеті або майстерні;
- приємне розсіяне світло у ванній;
- додаткове підсвічування дзеркала у ванній або перед туалетним столиком;
- виділення ігрової зони в дитячій кімнаті або нічник над ліжечком;
- зонування приміщення, щоб розділяти його на окремі сектори;
- підсвічування ніш та темних кутів, що візуально розширює розмір приміщення.
Оригінально виглядає також імітація вогню в штучному каміні.
Крім прикраси приміщення, малопотужні світлодіодні стрічки можуть бути засобом забезпечення безпеки у темний час, освічуючи:
- доріжки уздовж плінтусів у передпокої та коридорі;
- дверні прорізи;
- сходинкі, поручні та сходові майданчики у багатоярусних квартирах;
- меблі;
- зону біля телевізора чи комп'ютера;
- полиці у шафі або в коморі.
Застосовуючи ці та інші методи освітлення, не слід забувати, що потрібно використовувати блок живлення. Він повинен бути розрахований на потужність, що споживається освітлювальною системою. Якщо потрібно розмістити декілька стрічок, і сумарна потужність, що споживається ними, велика, краще використовувати декілька блоків живлення. Це підвищить безпеку та автономність системи.
Як встановити та декорувати блоки живлення
Напруга світлодіодних стрічок має бути стандартною та кратною 12 В. Найбільш поширені моделі на 12 та 24 В, хоча застосовуються і на 36 і 48 В. Ті ж пристрої, які включаються безпосередньо в мережу 220 В, мають внутрішній блок перетворення напруги на стандартне, вони дорожче коштують та рідше використовуються. З метою безпеки від ураження електрикою та пожежної безпеки найчастіше використовують блок живлення 12В для світлодіодної стрічки.
Якщо потрібно замаскувати блок живлення, не слід забувати, що цей пристрій під час роботи виділяє енергію та нагрівається. Тому його не можна встановлювати у закритому просторі, закривати пластиковою кришкою або шпалерами. Якщо блок розміщується на великій відстані від стрічки, з'єднання виконується спеціальним проводом.
Такий блок потрібно встановити в сухому, захищеному від займання, недоступному місці. До нього підводиться провід від побутової мережі, а вже від нього йде випрямлена напруга 12 В до стрічки.