Швидкість, з якою бургери підкорили світ, - разюча. Вони з'явилися на світ трохи більше ста років тому, і сьогодні майже в будь-якій країні ви можете поласувати цією досить простою та неймовірно смачною стравою. Ми пропонуємо вам добірку найцікавіших фактів про бургери.
Цікавить доставка бургерів по Львову? У такому разі вам варто скористатися послугами компанії farsh.in.ua!
Ода патріотизму
Якщо ви замовите Liberty Sandwich («Сендвіч Свободи») у деяких штатах Америки, вас перепитувати не стануть і подадуть класичний бургер. Справа в тому, що гамбургер зобов'язаний своєю назвою німецькому місту Гамбург, де був винайдений рецепт стейку з перемеленого м'яса.
У період Першої Світової Війни американці настільки повстали проти всього німецького, що навіть позбавили гамбургер його назви. Нове ім'я «Liberty Sandwich» не вкоренилося, але досі впізнається у деяких містах країни.
Ексклюзивність
В останні кілька десятиліть віртуозні кухарі дедалі сміливіше експериментують з інгредієнтами бургерів. Так, Хьюберт Келлер, шеф-кухар французького ресторану Fleur de Lys («Лілія Бурбонів») у Лас-Вегасі приготував знамениті ласощі з використанням японської яловичини кобе, чорних трюфелів та фуа-гра. До нього подають пляшку бордо Chateau Petrus (чия вартість ранжується в межах 2500 доларів) та картопля фрі. Страва отримала назву «Fleurburger 5000». Ціну задоволення, ми думаємо, ви вже вгадали – 5 000 доларів.
Об'єкт мистецтва
У середині 80-х їжа стала центром поп-арту. Продукти масового споживання надихнули Енді Уорхола створення незвичайних шедеврів. У центрі уваги художника опинилися: консервований суп, кока-кола та… гамбургер! Його "Hamburger 1985-6" - подвоєне чорно-біле рекламне зображення бургера з написом "Hamburger".
Чи не популярнішим за картину став відеоролик датського режисера Йоргана Лета 1981 року, в якому Енді Ворхол у повній мовчанці їсть гамбургер. Простота і краса ідеї полягає в тому, що така ікона фаст-фуду, як бургер, доступна всім без винятку і здатна поєднати пересічних громадян і знаменитостей у звичайному акті споживання їжі.
Музичний промоушен
У 2003 році компанія McDonald's запустила незвичайну компанію з реклами бургерів серед молодого покоління. Мейн-стрімом того часу були реп та хіп-хоп, і музикантам цих напрямків було обіцяно 5 доларів за кожну ротацію пісні у радіо- чи телеефірі.
Текст оплачуваної пісні повинен був містити назву бренду. Jay-Z, Eminem, Lenny Kravitz, Gucci Mane та інші відгукнулися на цю пропозицію та стали згадувати назву мережі ресторанів McDonald's у своїх текстах.