УЗД у гінекології є доступним, високоінформативним, безболісним та нешкідливим для жіночого організму методом діагностики, що допомагає у виявленні цілого ряду серйозних захворювань статевої сфери.

Записатися на УЗД у Львові ви можете за посиланням https://czr.com.ua/services/ultrazvukova-diagnostyka/uzd-v-hinekolohii/!

Гінекологічне УЗД

Гінекологічне УЗД передбачає огляд матки (шийки та тіла), маткових труб та яєчників.

Трансабдомінальне УЗД виконується через передню стінку живота, при цьому бажано, щоб сечовий міхур був помірно наповнений.

Трансвагінальне УЗД виробляється за допомогою спеціального датчика безпосередньо через піхву.

Доцільність виконання того чи іншого методу УЗД визначають досвідчені лікарі-гінекологи. Часто використовується поєднання трансабдомінального та трансвагінального УЗД у гінекології, що дозволяє більш точно визначити топографію (розташування) органів малого тазу або патологічних запалень у них.

Показання до УЗД в гінекології

  • Запальні захворювання жіночої статевої сфери – за допомогою ультразвукового обстеження можна побачити ознаки запалення матки (ендометрит) та придатків (сальпінгоофорит), а також виявити ексудат у черевній порожнині, що може вказувати на наявність інфекційного ураження органів малого тазу та черевної порожнини.
  • Доброякісні та злоякісні новоутворення статевої сфери - міома матки, внутрішній та зовнішній ендометріоз, рак ендометрію, кістоми яєчників та ін.
  • Дисгормональні захворювання та патологічні процеси – гіперплазія та поліпи ендометрію, полікістоз яєчників, патологія шийки матки.
  • Динамічне спостереження протягом вже наявного гінекологічного захворювання, контроль над правильним розташуванням внутрішньоматкового засобу (спіралі).
  • Діагностика ранніх термінів вагітності, визначення знаходження плодового яйця (маткова або позаматкова вагітність), загрози переривання, вагітності, що завмерла.
  • Динамічне спостереження за фолікулярним апаратом яєчників з трикратним або п'ятикратним виміром та визначенням терміну овуляції. Це обстеження проводиться жінкам, які планують вагітність.
  • Контроль над розвитком плода та станом матки та плаценти під час вагітності, у тому числі доплерометрія маткового, плодово-маткового та плодового кровотоку.
  • Проведення профілактичних оглядів в осіб, які бажають обстежитись за допомогою УЗ-методу.
  • Визначення кровотоку (доплерометрія) у наявних пухлинах (яєчників, матки) для попереднього визначення ступеня доброякісності та вибору актуальної терапії.