Криза для компанії – як хвороба для людини. Іноді її можна вилікувати, інколи ж, на жаль, немає. Причини кризи може бути різними: різке падіння попиту, великі донарахування від НС тощо. Якщо фінансова ситуація справді важка, дайте відповідь чесно собі на запитання – чи можна врятувати бізнес?
Про банкрутство читайте детальніше на zkg.ua!
Як рятувати? Якщо компанія має перспективи залишитися на плаву, потрібно скласти план з виходу з кризи – свого роду план «лікування». Беріть позики, починаєте позиватися до НС – якщо мова про донарахування, залучаєте інвестора тощо. План має бути докладним та реалістичним. Ви повинні розуміти, з якою ймовірністю зможете врятувати компанію.
Коли банкрутувати. Але якщо ви розумієте, що «вилікувати» кризу не вдасться, а можна її лише розтягнути, значить потрібно проходити через банкрутство. Це аналог евтаназії у медицині. І якщо за етичності застосування евтаназії є різні точки зору, у бізнесі банкрутство часто є єдиним розумним виходом. Причому це завжди означає повноцінне закриття бізнесу, все залежить від ситуації. Іноді частину активів можна зберегти та перевести до іншої компанії.
Важливо не гаяти часу і прийняти рішення: готувати антикризовий план або запускати банкрутство. Досвідчені юристи Адвокатського бюро Яновський та партнери завжди готові допомогти оцінити ризики та зорієнтуватися у практичних нюансах.
Важливо пам'ятати. Доля компанії нерозривно пов'язана з долею власників та топ-менеджменту. Саме їм у разі банкрутства доведеться відповідати за боргами бізнесу – це має назву субсидіарна відповідальність. Тому важливо ухвалити правильне рішення.
Як підготовити підприємство до банкрутства?
- Оцініть ризики можливого виявлення ознак хибного банкрутства, навмисного банкрутства, порушення відшкодування збитків кредитору.
- Оцініть можливість притягнення Вас до субсидіарної відповідальності за всіма боргами підприємства. Продумайте свої аргументи як виправдання, тому що виправдовуватися неминуче доведеться.
- Оцініть структуру своєї кредиторської заборгованості, оскільки у банкрутстві кредитори є основним центром влади. Хто з кредиторів жадатиме крові, а хто ні.
- Структуруйте активи підприємства. Проведіть інвентаризацію, оскільки якщо після початку банкрутства буде виявлено нестачу, то пошук винних буде неминучим. Перевірте всі свої останні угоди на питання можливості їхнього заперечення (ціна, умови, порядок розрахунків, афільованість осіб, переважне задоволення вимог одних кредиторів перед іншими).