Дизайн інтер'єру не повинен бути 'типовий', він повинен бути саме авторський дизайн інтер'єру. Дизайнер, як художник, пише образ приміщення з властивою йому манерою роботи. Як і у художників, у кожного дизайнера інтер'єрів є свій почерк, своя манера трактування і осмислення конкретного завдання. У той же час, є таке поняття як 'рівень креативності' або 'творчий кругозір' - воно говорить про здатність дизайнера рабоать з певним набором стилів. Це поняття не нівелює поняття авторського інтер'єру, воно якісно характеризує його.    

Створення дизайну

Апелюючи до поняття авторський дизайн інтер'єру, потрібно очікувати два можливих шляхи формування образу свого інтер'єру. Перший - дизайн буде виключно авторський, що має на увазі мінімальний вплив Замовника на дизайн. Тобто дизайнер буде робити так, як йому хочеться, як він 'бачить' це простір. Цей випадок схожий на покупку готової картини в галереї у художника, чиї роботи апріорі подобаються. Другий випадок - дизайн інтер'єру створюється в розрахунку на певні ключові моменти присутні у всіх роботах дизайнера. Йдеться про той самий почерк. В цьому випадку Замовник приймає найактивнішу участь в естетиці своєї квартири, але дизайнер може трактувати поставлене завдання 'під своє бачення'.

Будь-яка людина опиняється в ситуації ремонту свого житла. Дизайн домашнього інтер'єру, при уявній легкості, заняття не просте - як з точки зору чистого дизайну, так і з технологічної точки зору. Атмосфера домашнього простору формується не тільки антуражем того або іншого архітектурного стилю, а й періодичністю всіляких поломок і казусів. Справді: якщо він гарний, але в ньому постійно щось відвалюється, замикає, розгерметизується і вицвітає - позитивні відчуття домочадців будуть швидко випаровуватися.    

Втілення дизайну  у життя

З цього, придумуючи і втілюючи дизайн домашнього інтер'єру, враховуйте не лише власне 'Хочу!', Але і 'можу'. Більш того, Вам доведеться взяти до уваги і 'можу' потенційних будівельників (їх кваліфікація і професіоналізм), а так само своє 'готовий заплатити ось стільки' (кількість грошей, яке Ви готові безболісно витратити на ремонт) ... Погоджуся з тим, що згадка суворих реалій життя з області ремонту злегка приглушують емоційні очікування - але це тільки допомагає в такій непростій сфері як ремонт.    

Дизайн домашнього інтер'єру найкраще починати з пошуку способу приміщення. Тут Вам допоможуть друковані та on-line видання, портфоліо дизайнерів і фотографії інтер'єрів відомих місць і людей. Переглянувши пару-трійку десятків зображень по кожному зі своїх приміщень, Ви дуже швидко уловите канву власних емоційних претензій. Звичайно, вони існували і раніше, але в результаті перегляду зразків дизайну інтер'єру Ви зможете заново переосмислити ключові точки образу домашнього інтер'єру.    

Дозволю собі дати Вам невелику пораду: коли будете вникати в дизайн обов'язково пам'ятайте про терміни створення дизайн проекту і проведення ремонтних робіт. Якщо на дворі травень, а робочих Ви хочете заводити в червні, то одного місяця явно не вистачить щоб створити повноцінний дизайн проект ..., і Вам доведеться зробити нелегкий вибір - або зрушити терміни початку ремонтних робіт, або відмовитися від створення закінченого образу квартири. Зазвичай наш брат дизайнер і архітектор вкрай негативно ставиться до такого варіанту власної праці, як випускати ескізи інтер'єрів і робочі креслення для проведення ремонту в процесі будівництва. Робити дизайнерську, архітектурну та інженерну роботу 'по биренько' - до певного етапу або дня праці робітників - значить сильно грішити якістю. Не варто цим зловживати! З повагою Ростислав.