Дотриманням усіх правил безпеки при заземленні пральної машини – найпевніший спосіб подовжити термін її служби, а також убезпечити своїх близьких та себе. Багато хто, встановлюючи машину для прання, одразу підключає її до найближчої розетки. Також читайте на які нюанси звернути увагу при виборі пральної машини nadomu.cv.ua/yak-vibrati-pralnu-mashinu. Проте, важливо підключитися не тільки до водопостачання і стоку води, але й до загальних електрокомунікацій.

Для чого заземлювати пральні машини?

Кожна електромережа складається із 2-х головних провідників. Перший (під напругою) називається «фаза», а другий – «нуль». У заземленій мережі існує третій провідник – «земля». Якщо пристрій включити без попереднього заземлення, то, у разі порушення ізоляції електропроводки, на корпусі машинки може з'явитися напруга 220В. Достатньо лише доторкнутися до неї, щоб людину вдарило струмом. А у разі її встановлення у ванній кімнаті – це вже загроза життю.

Як заземлити машинку у квартирі?

Як заземлити машинку у квартирі

У новобудовах заземлення не викликає проблем, тому що в них електропроводка вже має трижильний кабель, що заземлює. Зовсім по іншому виглядає справа зі старими будинками. Тут є два способи вирішення цього питання.

Перший передбачає заземлення безпосередньо від електрощита, від якого електрика йде до власної квартири. Робота проводиться наступним чином:

  • В електричному щитку треба встановити шини: «нуль» (N) і «земля» (PE). Після цього від них проводитиметься розведення побутових приладів та освітлення.
  • Далі прокладається мідний трижильний провід від розетки до самої пральної машини. Дроти підключаються наступним чином. Синій провід (нульовий) – до шини N, червоний (фазний) через ПЗВ (пристрій захисного відключення) та автомат – до дроту лічильника. Жовто-зелений (провід заземлення) підключається до шини РЕ.

Цей спосіб є абсолютно законним та самим надійнішим. Якщо ви не можете виконати роботи самостійно, краще звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста.

У деяких будинках старої будівлі можливість заземлення взагалі відсутня, тому що в щиті немає заземлюючого провідника. Також заземлення не можна зробити у квартирах, які розташовані на останньому п'ятому поверсі. Але можна вирішити цю проблему за допомогою системи вирівнювання потенціалів.

Вона передбачає, що усі металеві струмоведучі об'єкти мають бути об'єднані в єдиний контур з допомогою захисних провідників. Таким чином, якщо ви одночасно торкнетесь крана та пральної машини, то струм через вас не потече. На додаток до вирівнювання потенціалів необхідно обов'язково встановити в щиток ПЗВ та автомат. Це потрібно, щоб у разі поломки, пральна машинка вимкнулася, і напруга не потрапила на її корпус.

Як заземлити пральну машину

Заземлення у приватних будинках

Процедура прокладання електропроводки для заземлення в приватному будинку така ж сама, як у квартирі, а підключення виконується на власному електрощиті. Це можливо зробити своїми руками.

  • Треба взяти три металеві труби завдовжки 1,5-3 метри.
  • Один кінець загострюємо, а в другому робимо отвори діаметром 5-10 мм.
  • Викопуємо у землі яму глибиною приблизно 50-60 см.
  • Забиваємо труби на відстані 1-2 м, залишаючи їх над землею на 10-20 см.
  • Далі беремо три металеві арматури (до 1,5 м) і з'єднуємо труби зварюванням.
  • До арматури приварюємо провід заземлення від електрощита, розташованого у будинку.
  • Заземлювальний дріт підключається до шини РЕ, а заземлювальні провідники відгалужуються від неї до розеток та електроприладів.

Надійне заземлення можна зробити тільки, проклавши трижильний кабель від щитка до всіх розеток, які є у квартирі чи будинку. Всі інші методи не є надійними та безпечними.