Килим додає тепла і комфорту в будинку, тому ми готові докласти зусиль, щоб утримувати його в чистоті. Далі поділимося основними кроками з чищення килима та запропонуємо кілька порад і способів, які допоможуть полегшити роботу та зберегти його чистим довше.

Часте прибирання пилососом та періодичне більш глибоке чищення можуть продовжити термін служби будь-якого килима. Потрібно пилососити його хоча б раз на тиждень, а якщо у вас є домашні тварини або діти, то частіше. Плями варто обробляти якнайшвидше. Подумайте про те, щоб найняти професійну клінінгову компанію або робити більш глибоке прибирання самостійно не менше двох разів на рік. Купити якісні засоби для чищення килимів можна в каталозі інтернет-магазину «Ватсонс»: https://www.watsons.ua/ru/dom/sredstva-dlya-uborki/sredstva-dlya-chistki-kovrov/c/B2007.

 -3ScM36upc85TQ7kfhGGk7gbAu0s0GdGkEJnXKZbCvzBIaH6d0vK0C5FVTK1_3rPHTuw5yiAmRZN9X2T_1mEULgi30GlA8epFQv2TaF3EssGpPjrpik2Be9TimBBwqKsuGfyyWOvjm5Z0hiZQQ

Що вам знадобиться?

Обладнання/інструменти:

  • пилосос;
  • розпилювач;
  • тканина з мікрофібри;
  • відро;
  • щітка з твердою нейлоновою щетиною;
  • відпарювач.

Засоби:

  • шампунь та інші професійні продукти для чищення килимів;
  • мило;
  • дистильований білий оцет;
  • харчова сода;
  • столова сіль.

Як проводити звичайне чищення килимів?

Пил і частинки ґрунту залишаються на волокнах килима, що призводить до того, що вони виглядають тьмяними і зберігають запахи, що зрештою зношує основу та волокна килима. Регулярне використання пилососа із сильним всмоктуванням — найкращий спосіб почистити килим. Є й інший варіант чищення килима, наприклад, скористатися віником або щіткою.

Декілька порад з регулярного прибирання:

  1. Для найбільш ретельного очищення приберіть з килима меблі та будь-які інші предмети.
  2. Встановіть пилосос у режим, що підходить для типу килима, щоб отримати максимально сильне всмоктування.
  3. Проведіть по килиму шваброю з гумовим краєм, щоб зібрати шерсть домашніх тварин.
  4. Щомісяця освіжайте та освітлюйте килим, рясно посипаючи його харчовою содою. Залиште на годину або більше, щоб увібралися жирні плями та запахи, а потім пропилососьте.

Точкове очищення плям

Обробку плям на килимі необхідно зробити якнайшвидше, краще відразу після їхньої появи. У випадку потрапляння рідини негайно заберіть її паперовими рушниками. Для сильних плям візьміть спеціальний плямовивідник для килимів або звичайне господарське мило. Ви можете скористатися відпарювачем для одягу, щоб попередньо зволожити пляму.

od_9j1VhydwZKr1fyxHpEC0ZoLJisSOK5Xy-uYoNDo6Wxe6MrpOYkiG_hwb7bnMBuRrNQz2Aq6kFC6s8I40FJbKF0dBxGpxk1j8VXwKhZRMVcMiUIDNEE5UoJNg2o4W72CIb7Ghcju6U1D-k3g

Способи глибокого очищення килима

Зрештою, килим необхідно ретельно очистити, щоб видалити забруднення, відновити «пишність» волокон та освітлити колір. Для домашніх майстрів, особливо для тих, у кого є вихованці або маленькі діти, які часто бруднять килими, є спеціальні засоби для килимів, наприклад, рідкі шампуні.

Доклавши трохи зусиль, ви також можете почистити килимове покриття за допомогою деяких простих продуктів та інструментів, які, ймовірно, є на кухні: оцту, солі та соди. Приготувавши розчин, розпиліть його на забруднені ділянки, потім змийте його теплою водою.

Таким чином, ваш килим зможе служити десятиліттями за належного догляду.