Безсумнівно, є багато фірм, що займаються дизайном інтер’єрів. Хтось робить перепланування і створює свій інтер'єр самостійно, хтось звертається до фахівців-дизайнерів. Це вам вирішувати. Але варто задуматися ще й над дуже важливим питанням – узаконити перепланування, щоб уникнути зайвих клопотів і штрафів у майбутньому.Ви стали щасливим власником квартири, тобто стали власником нерухомості. Це може бути житло, яке ви купили або дістали у спадок і хотіли в ньому щось змінити, перепланувати. Звичайно, у вашій голові вже виникла картина, що і як би ви хотіли змінити, щоб створити затишне гніздечко. Ви починаєте займатися дизайном інтер'єру, працюєте самостійно або звертаючись до професіоналів дизайну. Всі ваші думки поглинені тим, щоб зробити ваш дім красивим і затишним. Проте узаконити перепланування та ціна цього процесу – це те, чим ми можемо вам допомогти.
Що можна вважати переплануванням.
Якими документами керуватися, щоб узаконити перепланування квартири, - доволі часте запитання. Перепланування квартири – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, в результаті якого відбувається зміна характеристик нерухомого майна, зміна конфігурації приміщення, що вимагає внесення змін в технічний паспорт.
У 2015 році Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція). Зміна конфігурації приміщення». У 2017 році постановою КМУ № 406 затверджено перелік робіт, які стосуються перепланування.
Отже, що може змінитися в процесі перепланування.
- Об’єднання окремого санвузлаз загальною ненесучою стіною без вентиляційних каналів;
- Перенос, демонтаж та монтаж ненесучих стін та перегородок;
- Об'єднання кухні чи кімнати з лоджією (без демонтажу підвіконня і зміни системи опалення);
- Об'єднання кухній кімнати (тільки в тому випадку, якщо в квартирі немає газу);
- Облаштування або закладення дверних чи віконних прорізіву ненесучих (не огороджувальних) стінах;
- Зміна розташування інженерного або сантехнічного обладнання в межах призначеного для них приміщення.
Правильний підхід до перепланування.
Ми радимо отримати безкоштовну консультацію, перш ніж робити ремонт.
Найголовніше, що потрібно зробити перед тим, як приступити до створення інтер'єру і перепланування квартири – це викликати кваліфікованого фахівця. Експерт БТІ виїде на місце, проведе технічне обстеження та дасть технічний висновок щодо можливості узаконити перепланування будівлі. Якщо у вас є власні ескізи або ескізи дизайнера, то ви можете отримати консультацію фахівця щодо можливості виконання запланованої вами роботи. Головне пам'ятати, що недотримання державних будівельних норм при переплануванні може призвести до того, що ваше перепланування переросте в реконструкцію. Реконструкція передбачає зміни інженерних систем, несучих конструкцій будівлі та фасаду. Щоб уникнути помилок у процесі перепланування, зробити все правильно відповідно до чинного законодавства – звертайтеся до нашого БТІ. Ви отримаєте не тільки консультацію, а й технічний висновок про можливість узаконити перепланування будинку. Наші спеціалісти допоможуть в питання узаконити перепланування та вартість робіт. Ми також підготуємо новий техпаспорт БТІ з усіма змінами.