Апарати шокової заморозки знайшли застосування на виробництві напівфабрикатів, на складах у супермаркетах, кафе та ресторанах. Це – сучасне багатофункціональне холодильне обладнання з величезною кількістю переваг.

Призначення апаратів шокової заморозки

Апарат призначений для швидкого заморожування овочів, фруктів, м'яса, риби та інших харчових продуктів. Загалом процедура займає 90 хвилин. На відміну від звичайного морозильної скрині даний агрегат забезпечує збереження всіх корисних властивостей продуктів. Зовнішній вигляд заморозки також залишається незмінним.

Метод шокового заморожування незамінний для заморожування напівфабрикатів: нагетсів, котлет, пельменів, заготовок круасанів, піци та булочок. У майбутньому ця продукція може бути розморожена в пароконвектоматі та приготовлена на тепловому обладнанні. Подивитися, як виглядає сучасний апарат шокової заморозки, Ви зможете на сайті компанії «ТоргОборуд». У каталозі зібране кухонне обладнання для їдалень, кафе та інших місць громадського харчування.

Камера шокової заморозки

Різновиди пристроїв для шокового заморожування

Сьогодні на ринку професійного кухонного оснащення представлено два типи апаратів шокової заморозки:

  • бласт-чиллери - створені виключно для охолодження продукції. Усього за 90 хвилин пристрій здатний знизити температуру від +70°С до +3°С.
  • бласт-фризери – універсальні пристрої, які здатні не лише охолоджувати, а й заморожувати продукти. У низькотемпературному режимі всього за 4 години відбувається зниження показників з +70°С до -18°С.

Важливо, що чим швидше відбувається процес заморожування, тим більше корисних властивостей продукції залишається. Це стосується абсолютно будь-яких продуктів, у тому числі м'ясних та хлібобулочних.

Відрізнятись також шокфростери можуть габаритами, продуктивністю, конструктивними особливостями.

Найбільш поширеними брендами апаратів наразі є наступні:

  • Brillis (Туреччина);
  • Hendi (Нідерланди);
  • Apach (Італія);
  • Fagor (Іспанія);
  • Samaref (Італія).

Особливості процесу шокового заморожування

Шоковий метод заморозки - це швидкий та жорсткий процес, який може тривати від кількох хвилин до кількох годин. За рахунок того, що продукти піддаються впливу дуже низьких температур (до -50°С), усередині них не встигає накопичуватися вода (як це відбувається під час охолодження в морозилці). Мікрокристали, що утворюються в процесі заморожування, не руйнують клітинну структуру продукції, за рахунок чого зберігається її форма. Наприклад, якщо розморозити фрукти чи ягоди, що були перед цим заморожені у звичайній морозильної камері, їх зовнішній вигляд буде непрезентабельним. Якщо ж продукти зазнавали шокової заморозки, після їх відтавання всі зовнішні якості будуть збережені. Яскравим прикладом є малина, яку взимку використовують для декору тортів та десертів.

Особливості процесу шокового замрожування

Ключовими перевагами методу шокового заморожування у порівнянні з класичною методикою є такі:

  • процес заморозки швидше - лише за кілька годин можна досягти результату;
  • втрата ваги мінімальна – заморожені продукти практично не втрачають ваги, що пояснюється швидкістю процесу;
  • універсальність - заморожувати можна абсолютно будь-який продукт;
  • збереження корисних властивостей та зовнішнього вигляду - заморожені продукти такі ж привабливі, смачні та корисні.

Особливості обслуговування морозильного обладнання

Конструктивно шкаф шокової заморозки схожий на морозильну або холодильну камеру. Він виконаний з нержавіючої сталі – матеріалу, який є гігієнічним та безпечним. Доглядати за обладнанням дуже легко, адже процес полягає в елементарній підтримці чистоти всередині камери та зовні. Також в конструкцію входять різні датчики та панель керування. Конденсат у процесі роботи випаровується автоматично, тому ніяких піддонів мити Вам не доведеться. Рекомендовано щорічно проводити технічне обслуговування пристрою. Доцільно викликати спеціаліста, який виконає роботу якісно та точно.