Багато людей не бачать різниці між естрадною акустичною та класичною гітарами. Але вона є, хоча непрофесіоналу помітити її не дуже легко. Якщо взяти класичну й акустичну гітари, які не підключені до підсилювача, і влаштувати між ними батл, остання буде гучнішою. Але від першої ви почуєте насичене й виразне звучання. Це не є дивом, адже інструмент розрахований на виконання творів класичних композиторів, а це потребує чистоти кожної ноти, ретельного дотримання всіх динамічних відтінків.

Цікаві факти про інструмент

Ціна класичної гітари може бути різною: у продаж надходять як преміальні моделі, так і бюджетні. Якщо ви професіонал, вона урізноманітнить роботу на сцені. Коли ви аматор, то маєте змогу опанувати безліч технік, зокрема фінгерстайл. Завдяки цій можливості станете універсальним музикантом і зможете працювати в різних музичних напрямах.

На великій сцені класична гітара використовується в різних стилях. Серед них:

  • фламенко;

  • латино;

  • фолк та інші.

Вдале поєднання класичної, акустичної й електричної гітар можна спостерігати у творчості легендарної групи Acoustic Alchemy. Вона працює в стилі джаз-рок, визнана однією з найвеличніших музичних формацій серед тих, що грають інструментальну музику. Один із гітаристів цього гурту, на ім’я Грег Кармайкл, зробив непогану рекламу цьому інструментові. На гітарі-фламенко, яка є різновидом класичної, грають у гурті Gipsy King, її використовував видатний іспанський гітареро Пако де Лусія.

На такому інструменті виконується академічний репертуар. Майстри цього жанру мали дуже великий авторитет у музичному світі. Серед них британці Джуліан Брім та Джон Уільямс, іспанець Андрес Сеговія (визнаний найкращим класичним гітаристом усіх часів), парагваєць Августін Барріос. Останній був видатним композитором, на батьківщини мав прізвисько Мангоре, що означає герой. Він написав багато п’єс для класичної гітари, але головним його твором є «Собор» – сюїта, до якої включені три п’єси, і кожну можна вивчати як окремий твір. Ще однією культовою п’єсою композитора вважають «Останнє тремоло». Невдовзі після її написання він відійшов у вічність.

Поради від професіоналів

Головною особливістю класичної гітари є використання виключно струн із нейлону. Вони дають змогу варіювати гучність під час гри, а також зумовлюють глибоке звучання. Завдяки їхньому використанню в учнів не залишається мозолів на пальцях лівої руки, а це сприяє кращому опануванню технікою. Для того щоб грати на нейлонових струнах, треба на правій руці мати невеликі нігті.

Безперечною перевагою інструмента є його пристосованість для академічної музики, що дає змогу вивчати численні етюди, написані спеціально для 6-струнної гітари, а також твори класичних композиторів. Це розвиває техніку, пам’ять та інші якості, що мають значення для виконавця.

Джерело Сайт 8nota.com.ua