Одяг від українських брендів сьогодні набуває все більшої популярності на світових ринках. І передусім мова тут про бренд Goldi, що почав свою історію ще на зорі незалежності України. Як розвивалася ця компанія? Чим є бренд Голді сьогодні? Як йому вдається успішно конкурувати з такими гравцями ринку, як Sinsay, Reserved, H&M, Zara, Koton? Поговорімо про це.

Історія бренду

Сьогодні Goldi — це топовий український бренд з поціновувачами з усього світу. Українці залюбки купують його речі, слідкують за оновленнями та знижками, залишають відгуки про Голді та діляться стильними образами. Однак почалась історія цієї компанії ще в 1990 році, коли в її засновника, Олега Червонюка, з’явилась ідея поєднати європейську моду з українським стилем.

Вже в 1994 почали налагоджуватись перші міжнародні зв’язки. Спочатку з Польщею, а згодом — з Індією та Сирією.

Але на меті було збільшення автономності, і ось вже в 1998 році у власність компанії перейшла перша (хоч і невелика) швейна фабрика. Згодом масштаби лише розширювались: у 2002 Голді придбала фабрику «Едельвейс», а у 2008 — справжнього гіганта легкої промисловості, фабрику «Льонокомбінат».

Наступним важливим етапом стало відкриття першої фірмової крамниці у 2013. Трохи забіжимо наперед: зараз (станом на 2022 рік) цих магазинів вже 27, причому 2 з них — за кордоном.

У 2017 році була випущена перша джинсова колекція, а у 2020 — вироблення поліефірних тканин.

Надалі компанія планує відкриття торгових площ понад 1000 кв. м, і це цілком реалістична мета.

Чим же так приваблює одяг Goldi?

Передусім, вмінням відповідати потребам своєї аудиторії. Гарні, але незручні та непрактичні речі зараз використовують хіба що на костюмованих вечірках, а в повсякденному житті акцент робиться саме на комфорт та функціональність. Саме такими є речі Голді. Вони якісні, оригінальні й ідеально підходять як для прогулянки з дитиною, так і для робочої зустрічі.

При цьому усі дизайни одягу Голді патентуються, тож можна не боятись виглядати банально та шаблонно.

Також Goldi поширює ідею свідомого споживання і втілює це у власному виробництві. На промислових об’єктах компанії не використовується газ як паливо, а частка перероблювальних матеріалів лише зростає.