Варикозне розширення вен нижніх кінцівок або просто варикоз – це захворювання, яке характеризується неповноцінною роботою клапанів судин та, як наслідок, порушенням кровотоку. В результаті з'являються набряки, вага в ногах і варикозний малюнок (судини на ногах, які добре видно через шкіру). Як же підібрати ліки від варикозу?
Ефективність пігулок
Часто люди гадають, що таблетки від варикозу вен на ногах допоможуть легко вирішити проблеми з судинами. Тим більше сьогодні є велика кількість медичних препаратів - є з чого вибрати. Більшість людей з цією хворобою використовують популярні ліки або засоби, призначені лікарем. Однак слід усвідомлювати, що навіть найкращі препарати не зможуть повністю вирішити цю проблему.
Таблетки можуть дати легкість у ногах, зниження набряків та зникнення судом м'язів ночами. Щоб досягти максимального ефекту, необхідне комплексне лікування. До нього входить:
- здоровий спосіб життя;
- відмова від шкідливих звичок;
- правильне харчування;
- достатній для організму рівень фізичних навантажень;
- своєчасне лікування захворювань;
- профілактика хронічних хвороб;
- використання компресійного трикотажу;
- усунення варикозу таблетками для лікування.
Безумовно, лікування таблетками варикозу вен є важливою частиною терапії, без якої позбавитися патології не вдасться. Але якщо людина не правильно харчуватиметься, не буде достатнього навантаження на організм, то й ніякі препарати не зможуть вилікувати захворювання. Навіть найкращі, сучасні та дорогі. Важливо це розуміти, якщо вирішили зайнятися лікуванням варикозного розширення вен. На цю тему проводилося безліч досліджень, на основі яких було складено клінічні рекомендації. За бажання можна ознайомитись за цим посиланням. Лікарі при призначенні лікування орієнтуються на ці документи. Часто рекомендують наступне (крім таблеток та ЗОЖ):
- масаж ніг;
- піднімати ноги вище за рівень серця;
- носити компресійні панчохи (іноді обов'язково);
- масажувати шкіру ніг;
- проводити помірні фізичні навантаження (від підвищених буде лише шкода);
- скинути зайву вагу, якщо вона є;
- перевіряти ноги на наявність «грудок» (якщо є відразу до лікаря);
- уникати травм нижніх кінцівок;
- не сидіти зі схрещеними ногами;
- не носити взуття на високих підборах;
- не затягувати туго пояс.
Якщо ж у людини пізня стадія захворювання, йому можуть призначити більш серйозне лікування. Наприклад, склеротерапію. Тобто спеціальну речовину вводять через катетер, і вона покращує роботу клапанів. Додатково можуть порекомендувати вітаміни групи В. Але це вже за більш серйозної стадії захворювання, на ранніх призначають лише 1 препарат і іноді панчохи.