Багато жінок ведуть календар менструації і для них не складно згадати дату початку останніх місячних. А от день зачаття при настанні вагітності часом з точністю визначити не вдається. Тому відлік терміну вагітності починається з першого дня останніх місячних кровотеч. Тривалість виношування дитини становить 10 місячних місяців, це 40 тижнів або 280 календарних діб. За бажання можна легко визначити дату майбутніх пологів, вона припаде на 40 тиждень після першого дня останніх місячних.
Все про 1 тиждень вагітності читайте на сайті nestlebaby.com.ua!
Так як відлік першого тижня вагітності також починається з першого дня останньої менструації, то ясно, що термін "перший тиждень вагітності" є досить умовним, адже як така вагітність ще не настала і саме на цей тиждень припадає менструація. Але організм прагне виконати призначену природою функцію і активно веде підготовку до народження дітей. Подібна робота проводиться щомісяця і полягає у розбудові гормонального фону організму. В результаті гормональних процесів одна із 300 тисяч яйцеклітин готується до запліднення. Для запліднення дозрілої яйцеклітини потрібно зустрітися зі сперматозоїдом. Але час цього ще не настав, оптимальним терміном для зачаття є перші дні після овуляції, що припадає на середину менструального циклу.
Яким чином жіночий організм готується до зачаття?
Оскільки минулого місяця запліднення яйцеклітини не сталося, організм відгукнувся менструальною кровотечею, під час якої відбувається відшарування та виведення внутрішнього шару матки (ендометрія). Слід зазначити, що ендометрій грає дуже важливу роль процесі запліднення. Щомісяця ендометрій готується прийняти запліднену яйцеклітину і для цього потовщується і розпушується. Якщо яйцеклітина зустрілася зі сперматозоїдом, то запліднена яйцеклітина імплантується в ендометрій, де починається розвиток ембріона. За відсутності зачаття підготовлені клітини ендометрію виводяться назовні під час кровотечі. На місці старого ендометрію відбувається поступове утворення нового внутрішнього шару матки. Таким чином, функціональний шар матки змінюється щомісяця.
Якщо Ви серйозно підходить до питання дітонародження, то вже на 1-му тижні вагітності і навіть раніше необхідно допомогти організму приготуватися до майбутнього виношування та народження дитини. Периконцепционная профілактика - це комплекс заходів, вкладених у організацію оптимальних умов розвитку статевих клітин та настання зачаття. Зрозуміло, плануючи вагітність, слід відмовитися від куріння, вживання алкоголю та застосування гормональних контрацептивів.