Січень в Україні багатий на традиційні свята. Тут тобі й Різдво, і свято Василя й Маланки, і Водохреща… Всупереч війні хоробрі та незламні українці намагаються не падати духом і святкувати свої народні свята, яких колись їх так вперто позбавляла радянська влада. Тепер ми ще активніше намагаємося ціннісно та культурно відмежуватись від країни-агресора, пізнавати свою спадщину та пишатися тим, що ми українці.

Регулярні відключення світла змусили багатьох повернутися з видаленого режиму роботи у коворкінги та офіси, обладнані генераторами та Старлінками. Саме зараз час гуртуватися і згадати, що таке командний дух. Купити невеличкі подарунки (наприклад, в https://gifty.in.ua є гарний розділ з акційними товарами) та святкування Маланки разом з командою стануть просто незабутнім тімбілдингом та, можливо, гарною традицією у компанії. Це згуртує її з подвійною ефективністю - як робочий колектив та як представників української нації. Але як зробити це в офісній атмосфері, адже формат цього свята більше асоціюється з вечорницями, а не з опен-спейсом? Трохи креативності та артистизму здатні творити дива і перенести давню традицію у сучасні реалії.

CYk5zG734HhgmKKn4lj7zst23imYTEGv_yGvhPfd18apkzMHXl_6ZtAQ04ioLtS6eKq2lZHTRIJ-FTHcJyiMhoZ2unSzj9J1pPr3CEFABFnqO4DuVl9gHN1RkqLM9Xns7WLoe99GKCyV3Eoz6idXxhibSpx0yiFMjDBgqwTWyi-JhaNRgU1jxSj4N9Tf3Q

Джерело: gifty.in.ua

Що ви знаєте про свято Василя і Маланки?

Новий рік за старим стилем, або день святих Василя і Маланки, часто об'єднують в одне свято, хоча 13 - день святої Маланки, а 14 - Василя і Новий рік. Вечір 13 січня називають Щедрий вечір, і він дуже схожий на різдвяний Святвечір; там навіть присутня кутя, але страви на столі не мають бути пісні. Після вечері у родинному колі починається гуляння з маскарадом, у якому розігруються гумористичні сценки, що варіюються в різних регіонах та селах.

У них фігурують такі персонажі, як Коза (традиційно її роль виконує чоловік), яка намагається забости святкуючих, Стрільці, які її підстрілюють, та Лікар, який разом з іншими учасниками лікує її. Також традиційними є персонаж самої Маланки, у яку зазвичай теж перевдягають чоловіка, та Чорта. Окрім того, у цей вечір дівчата ворожать на майбутнє кохання та шлюб. Наступного дня по хатах ходять щедрувальники й засівають їх зерном, бажаючи господарям оселі щастя та процвітання в прийдешньому році.

Традицій та звичаїв, пов’язаних з цим святом, дуже багато, адже у кожному селі існували свої автентичні елементи сценарію свята. Але деякі з них цілком можна перенести у сучасний офіс, і всі учасники святкування отримають купу позитивних емоцій і дізнаються більше про традиції рідної країни. Ось які активності можна організувати для вашої команди.

Вікторина про свято Маланки

Замість банальної мафії або настолок можна буде розбити колектив на команди та влаштувати вікторину з запитаннями про традиції та обряди свята. Та команда, що дасть більше правильних відповідей, має отримати призи. Важливо не анонсувати цю гру заздалегідь і не дозволяти учасникам гуглити.

Святкова вечеря

На столі обов'язково має бути кутя, але в жодному разі не гречка - цієї страви на Щедрий вечір наші предки намагалися уникати, щоб не було суперечок. Всі інші страви можна замовити у ресторані, адже “щедра кутя” не має обмежень та особливих вимог до святкового столу.

9pXgbhgUKRLYlG7RLHtI2WO2YBlp_o1yHsSwBULFWlLmEvAlxeEISie2zBKjMhQxhdVihgSdKghdYAlKGsYHzgHe3MXTPA8kq3Pjw3j0d42BtIsBUA1ZoQR33XYt4C3iFOcN1_ZeL4QR77gishrlXQvr6-sQFkmVYqmSliLVqqtQtkIS3s256j8ovgtyAQ

Джерело: gifty.in.ua

Маскарад

Тут на допомогу має прийти HR і вмовити найхаризматичніших представників колективу розіграти традиційну сценку з Козою та іншими. І це не тільки мають бути чоловіки, як раніше. Ворожіння теж можна влаштувати просто в офісі. Головне, ставитися до цього з гумором і щоб усім було весело.

Сподіваємося, що цей досвід стане приємним і пізнавальним для ваших співробітників, а традиція святкувати народні свята приживеться у колективі.