Алкоголізм описує захворювання, при якому пацієнти зазвичай виявляють звикання до поведінки у вигляді тяги до алкоголю. За словами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), людину вважають алкоголіком, якщо залежність від алкоголю досягла такого рівня, що вона чітко виявляє психічні розлади. Крім того, порушення фізичного та психічного здоров'я, соціальних відносин та економічних функцій такого розвитку розглядається як симптом.

Лікування алкоголізму у Вінниці пропонує Наркологічний центр Віта Код. На сайті https://vitacode.com.ua/price/likuvannia-alkoholizmu можна дізнатись більш детальну інформацію про умови та методи лікування.

Симптоми та наслідки алкоголізму

Багато хто з постраждалих не розпізнає перехід від нормального вживання алкоголю до алкоголізму, оскільки шлях до наркоманії зазвичай відбувається поступово. На можливий алкоголізм можуть вказувати такі симптоми:

  • сильне бажання чи свого роду примус до вживання алкоголю;
  • втрата контролю над тим, коли та скільки пити;
  • розвиток толерантності;
  • фізичні симптоми відміни, включаючи тремор, пітливість, занепокоєння та нервозність;
  • нехтування іншими інтересами та потребами.

Чим більше вищезазначених характеристик помічено протягом 12-місячного періоду, тим важче оцінюється залежність. Зрештою, алкоголізм проявляє себе й візуально: на обличчі, на шкірі, на засклених, почервонілих очах або носі.

Коли ви починаєте говорити про алкоголізм?

Як правило, важко оцінити, коли люди страждають від алкогольної залежності, оскільки перехід від нормального споживання алкоголю до алкогольного розладу поступовий. З цієї причини багато людей, як правило, занадто пізно або взагалі не усвідомлюють, що вони страждають від алкогольної залежності. Залежність від алкоголю може бути присутня, коли люди відчувають нав'язливу тягу та втрачають контроль за кількістю та частотою споживання.

Наступні рекомендації можуть допомогти оцінити власне вживання алкоголю:

  • жінки не повинні вживати більше 12 грам алкоголю на день (маленьке пиво з об'ємом 0,3 літра);
  • чоловіки не повинні вживати більше 24 грам алкоголю на день (дві маленькі пивні кружки).

Також слід робити перерви на алкоголь, тобто не пити взагалі принаймні 2 дні на тиждень.

Як алкоголізм впливає на психіку

Довгострокове вживання алкоголю може дуже негативно вплинути на психіку. Мозок сильно страждає від зловживань і це може призвести до зменшення психічних здібностей, змін особистості, деменції та інших психічних захворювань. До них відносяться тривога, депресія та суїцидальні думки.