Моноблоки — пристрої типу «все в одному». На вашому робочому столі фактично залишаються тільки монітор, клавіатура і миша. Вся начинка ПК захована в корпус монітора.
У цьому є свої переваги: економиться місце, організувати робочий простір вдається набагато краще, та й вигляд моноблока все-таки значно пристойніший за звичайний ПК. Крім того, для бізнесу закупівля моноблоків проходить дещо простіше, оскільки проведення тендерів вимагає значно менших зусиль з підготовки документації, і сам тендер (теоретично) проходить швидше.
Якщо ви бажаєте придбати собі якісний моноблок, то завітайте на сайт https://artline.ua/catalog/kompyutery-artline/tip=monoblok, де ви зможете знайти відповідну до ваших запитів модель.
Зручний моноблок ще й тому, що пристрій типу «все в одному» має і гарантію на всі вузли від одного виробника, що також спростить роботу IT-відділу та бухгалтерії, якщо ми говоримо про використання такого комп'ютера в умовах офісу. Але є й логічні недоліки. Якщо в моноблоці вийде з ладу один вузол, віддавати в сервіс-центр доведеться весь пристрій у зборі, оскільки замінити його на місці практично неможливо.
До того ж моноблоки в основному побудовані не на десктопному, а на ноутбучному залізі. А це практично повна відсутність можливості апгрейда процесора і відеокарти. Коли вам перестане вистачати продуктивності, доведеться купувати новий пристрій цілком. Таке поєднання переваг і недоліків серйозно скорочує частку моноблоків у загальній кількості користувацьких ПК: як правило, в домашніх системах цінується саме гнучке налаштування, довгий життєвий цикл і простий ремонт або заміна компонентів, що вийшли з ладу.
Типовий моноблок зсередини має такий вигляд: ноутбучна платформа з вбудованою в процесор графікою, практична відсутність слотів розширень, можливість змінювати тільки жорсткий диск і оперативну пам'ять — не найкращий варіант для домашньої системи, якщо ви, звісно, не хочете апгрейдити свій ПК винятково методом купівлі нового кожні N років. Моноблоки на десктопному залізі теж існують, але зустрічаються вкрай рідко. Коштують стільки, що найзапекліший геймер чотири рази подумає і в підсумку вибере традиційний ПК.
Де використовуються моноблоки
Моноблоки популярні в корпоративному сегменті. Звісно, для дизайнера-верстальника, провідного програміста або архітектора-конструктора такий ПК не підійде. Якщо такий фахівець випаде з робочого процесу через те, що його комп'ютер поїхав до сервіс-центру разом з усім софтом і даними — фірмі буде дуже погано.
А ось секретарі або менеджери відділу продажів скоріше скажуть спасибі. Дротів на столі та під ногами мінімум, а технологічність і дизайн робочого інструменту тільки розташують клієнта до співробітника.
Ігровий чи офісний?
Купувати моноблок як систему для ігор — не найкраще рішення. Цілком очевидно, що він не дасть такої мобільності, як ігрові ноутбуки, і водночас не забезпечить тієї продуктивності та можливостей апгрейда, які пропонують звичайні ігрові системні блоки.
Водночас до сегмента ігрових моноблоків потрапляють моделі з досить потужними центральними процесорами та відеокартами, які можуть використовуватися не тільки для ігор, а й для прискорення обчислень. Наприклад, у дизайнерських програмах або в софті для проєктування.
Якщо моноблок планується використовувати не тільки для рутинної роботи в офісному пакеті, а й для чогось серйознішого, нехтувати ігровими моделями не варто. Якщо він потрібен тільки для роботи — дивіться моделі для офісів, вони простіші й дешевші.