Лейкоз – одна з найвідоміших форм онкологічного захворювання, де місцем ураження є кров людини. Злоякісні пухлини утворюються в кістковому мозку, зокрема в клітинах-попередниках кровотворення. У побутовому використанні популярною є фраза рак крові, хоча вона не є медичним визначенням, і тільки частково має рацію.
Найбільше хвороба впливає на поділ крові, який негативно позначається на розвитку людини та її гормонів. І хоч нині медицина зазнала значних успіхів у лікуванні, ще немає єдиної ефективної методики для подолання захворювання.
Які симптоми раку крові
Лейкоз не може з’явитися ні з чого: певний збій організму та можлива група ризику створює великі шанси захворіти. перше, що варто робити людині – проходити обстеження у разі частого поганого самопочуття та підвищеної втомлюваності. Лікарі відправлять на потрібні аналізи та виявлять проблему, однією з якої може бути рання стадія лейкемії. Ці симптоми мають викликати у людини бажання для звернення до спеціаліста:
- ріст лімфатичних вузлів;
- постійна сонливість;
- погіршення концентрації уваги;
- бліда шкіра та синці під очима;
- сильне виділення поту під час сну;
- новоутворення на шкірі;
- головний та суглобний біль.
До групи ризику належать здебільшого люди літнього віку, ВІЛ-інфіковані, ті, що перебувають у середовищі впливу хімічних речовин, приймання кортикостероїдів, генетичний анамнез тощо. Іноді у особи є один симптом і вона є ураженою, а в іншої декілька, проте вона не хворіє.
У разі виявлення одного чи декількох симптомів варто звернутися до лікаря, який продіагностує стан та у разі виявлення раку підбере індивідуальне лікування.
Що варто знати про рак крові
Захворювання буває двох видів: гостре та хронічне. Якщо вчасно не вилікувати першу форму, то вона може перетворитися на другу. Гості вирізняються швидким прогресуванням хвороби, зокрема з’являються мутації незрілих клітин. Вони виникають здебільшого у молодих людей та мають декілька підвидів: лімфобласні, нелімфобласні та змішано-клітинні.
Хронічні впливають на будь-який етап формування клітин. Поступово уражають інші органи організму, оскільки накопичуються в кістковому мозку. Існують різні стадії лейкемії, які залежать від розповсюдженості процесу. Відповідно до виявлення розвитку хвороби, лікарі рекомендують медикаментозне лікування, трансплантацію клітин, променеву або хіміотерапію.