Від якості та характеристик шин залежить поведінка автомобіля на дорозі, зручність та безпечність під час керування. Так, перш ніж підібрати шини на авто, багато власників машин дивляться результати тестувань. Виробники пропонують різноманітні лінійки із заявленими та підтвердженими перевагами. Їх гарантують лише після детальної перевірки продукту. Для збору даних по кожній лінійці регулярно проводять тестування зимових та літніх шин.

Перевірка проходить в екстремальних умовах. За допомогою суворих випробувань виходить спрогнозувати поведінку шини під час повсякденного використання. Наприклад, стає зрозуміло, якою є гума у сильні морози, на крижаній чи сухій дорозі. Тест шин передбачає використання спеціальних доріжок і складних трас. Створюють умови, в яких виріб демонструє свої найкращі якості та особливості.

Бесплатные фото Колеса

Тести шин: які вони бувають

Під час випробування імітують дорожню ситуацію, створюють найбільш екстремальні та складні обставини. Результати доступні для ознайомлення також онлайн, за ними автовласник отримує більше докладної інформації. Існує багато комп’ютерних програм для випробування гуми, але найкращими вважаються моделі, які показали себе добре в реальних умовах.

Залежно від сезонності й типорозміру моделі є такі види тестувань:

  • Ходові якості на сухій або вологій дорозі. У процесі авто рухається по прямій лінії попередньо підготовленою ділянкою.
  • Маневреності у випадку загрози заносу. Потрібно впевнитися, настільки стійкою є гума, коли автомобіль різко збільшує швидкість або повертається рульове колесо.
  • Поведінки гальмівної системи на різній поверхні. Літні моделі перевіряють на бетонному та асфальтовому покритті, шиповані й нешиповані — на кризі, вологій дорозі, рихлому снігу.
  • Аквапланування. Для різних сезонів процес однаковий. За допомогою спеціального пристрою вимірюють швидкість, на якій протектор шини перестає справлятися з відводом води або снігової каші з-під себе.
  • Зношення. Порівняльні тести проходять у вуличних умовах, на ділянках із різним покриттям.

Залежно від отриманих результатів виріб отримує бали. Наприклад, тест Barum Bravuris 5HM демонструє рівень керованості на сухій поверхні та асфальті, шумність під час їзди, гальмування, аквапланування та інше.

Зимові шини додатково перевіряють на поведінку на снігу. Для цього використовують попередньо підготовлені засніжені траси. Отримані характеристики допоможуть визначитися, чи треба шипувати гуму чи достатньо придбати звичайну нешиповану.

Бесплатные фото Автомобильные шины

Чи варто довіряти результатам тестування

Під час перевірки для літніх та зимових шин створюють екстремальні умови. Тестування вважається правдивим, якщо для виробів, розрахованих на різні сезони, використовують єдину методологію із поетапною зміною обставин. Щоб отримати найбільш реальні висновки, тестування часто проводять кілька разів. Багато залежить і від місця, де саме проходить випробування.

Якщо виробу якогось бренду немає в рейтингах та тестах, чи можна вважати його неякісним?

Результати тестів публікують різноманітні видання, зокрема й онлайн. Автомобілісти завжди цікавляться ними перед тим, як придбати гуму. Виникає питання: якщо виробу якогось бренду немає в рейтингах та тестах, чи можна вважати його однозначно поганим? Наприклад, такі популярні моделі, як Lassa або Toyo, не дуже часто трапляються в переліках.

Варто пам’ятати, що під час перевірки той, хто її здійснює, керується суб’єктивними моментами. У кожного експерта власна лінійка параметрів та принципи підрахунку балів. Більш правдивими вважаються незалежні тестування, наприклад, від ADAC. Але результати можна вважати правдивими тільки для країн ЄС із декількох причин:

  • Дороги в Україні дуже відрізняються.
  • Вітчизняні водії часто водять більш агресивно, з постійними маневруваннями й перевищеннями швидкості.
  • Зазвичай випробовують тільки гуму для автобанів.

Тому якщо таких шин, як Sailun або Orium немає в рейтингу, це ще не говорить про те, що вони погані. Справа в тому, що не всі моделі покришок, які можна придбати в Україні, продаються і відповідно тестуються в ЄС. В разі відсутності участі моделі шин, що вам сподобалася, в тестах, зазвичай, рекомендуємо спиратися на відгуки про них від інших автовласників. 

Бесплатные фото Весна

Як правильно вибрати шини?

Отже, рейтинги не дають вичерпної інформації про характеристики гуми. На сайті інтернет-магазину «Асканія шина» є можливість вибрати найкращі вироби за маркою автомобіля. Потрібно вказати також модель, рік випуску, об’єм двигуна машини. Потім на екрані з’являться доступні для встановлення типорозміри за шириною й іншими параметрами. Для багатьох вказане європейське маркування. Тут продаються оригінальні шини від таких виробників, як Nitto, BARUM, Austone та інших. Досвідчені консультанти допоможуть зробити правильний вибір.