тут

Коворкінг – колективний робочий простір, який ділять між собою кілька компаній чи підприємців. Останніми роками коворкінги стали дуже популярні, насамперед тому, що коштують дешевше, ніж звичайні офіси. Тут спробуємо розібратися, що є сучасним коворкінгом і які у нього переваги перед більш традиційними варіантами офісної оренди.

Що таке коворкінг та які вони бувають?

Коворкінг – це не просто спільний офіс. Це суспільний простір, що об'єднує людей для спілкування, ділової/творчої взаємодії та обміну досвідом. При чому цей простір особливим чином організований і дуже рухливий - у коворкінгах є як постійні місця, так і вільні, не закріплені за певним учасником або компанією.

Крім робочих місць більшість коворкінгів мають власні переговорні кімнати, кухню, зони відпочинку і відокремлені офіси для невеликих команд.

Інша відмінність коворкінгів — це бізнес-модель. Всі витрати - комунальні послуги, вартість охорони, додаткові платежі-резиденти коворкінгів ділять порівну між собою. Що суттєво знижує вартість окремо взятого робочого місця.

Хто обирає коворкінги?

Коворкінги часто обирають підприємці-початківці, стартапери, так званий "креативний" клас і технічна інтелігенція, а також представники IT-сфери та фрілансери всіх мастей.

Втім, останнім часом дуже великі корпорації різної спрямованості теж віддають перевагу коворкінгам звичайному офісу.

Бувають коворкінги, відкриті для учасників будь-якої професії, є й спеціалізовані простори — наприклад, для дизайнерів, програмістів, маркетологів. Але хоч би яким був коворкінг, він зазвичай залишається спільнотою молодих, незалежних людей, вільних від постійної офісної роботи.

Плюси коворкінгу:

- Орендні ставки нижчі, ніж у звичайному офісі. Вартість коворкінгів формуються за рахунок різних факторів: регіону, локації, технічного оснащення приміщення, терміну оренди (що більший термін, то дешевша вартість одного місяця). Крім того, є поняття фіксованого та вільного місця.

- Експлуатаційні витрати в коворкінгах коштують дешевше;

- Наявність необхідної оргтехніки, меблів та ін., у деяких коворкінгах навіть є спальні місця, душові та пральні;

- Не потрібно витрачатися на ремонт;

- Відсутність дрес-коду;

- Вільний розпорядок та самостійна організація робочого процесу;

- Спілкування із однодумцями.

Загалом, коворкінг — вибір молодих компаній та фірм із гнучкою, рухомою структурою, організацій, діяльність яких не передбачає підвищених вимог до безпеки та конфіденційності, та представників творчих професій.