Український банкір поділився своєю думкою з приводу стану газового видобутку, кількість якого, на думку фахівця, скорочується до показників близько 10% на рік. Інвестор Присяжнюк П. має великий досвід в роботі на керівних посадах консалтингових компаній. Бізнесмен будував кар’єру з такими відомими компаніями як: Nokia Siemens Networks, Concorde Capital, Siemens AG та Microsoft Ukraine.

Павло Присяжнюк як інвестиційний банкір

Українські газові родовища виснажені, що призвело до зниження видобутку корисних копалин. На поточну ситуацію впливає використання застарілих технологій та методів. Коментуючи це, Павло Присяжнюк зазначив, що у цьому випадку обсяги газу суттєво скорочуватимуться. Присяжнюк – український інвестиційний банкір. Бізнесмен має великий досвід управлінського консультування, угод M&A, інтеграції після злиття, та є незалежним членом наглядових рад державних та приватних компаній нафтогазової, господарсько-виробничої сфери.

Оцінка стану газових джерел України

Банкір заявив, що запаси природного газу в Україні вичерпані. Колись його видобутком займалося керівництво Радянського Союзу, ще до того, як Російська Федерація перейшла до великомасштабного видобутку корисних копалин. Крім того, Присяжнюк зазначив, що раніше вони працювали за принципом, що буріння та видобуток йшли якнайдовше.

Фахівець також вважає, що у минулому українські газові свердловини працювали лише у певних точках. Після цього їх просто усунули. Це, у свою чергу, передбачає неправильний підхід до розвитку, що призводить до тяжких наслідків. Йшлося про очищення 3500 свердловин в Україні.

Бізнесмен повідомив, що поки що свердловини мають оптимальний рівень тиску, можна експлуатувати природні ресурси у великих кількостях, тому вони активно використовуються. Однак це сталося лише тоді, коли виробництво не скоротилося. Згодом ці свердловини було реабілітовано або ліквідовано. Це відбувається через безграмотну розробку родовища, що призводить до його виснаження.

Як ситуація вплине на подальший видобуток газу

Інвестиційний банкір бачить неухильне зниження обсягів газу з огляду на те, як із ним поводяться. Якщо цю ситуацію не виправити, то об’єм видобутку. Такий результат є великою проблемою, особливо для енергонеефективних галузей України. Крім того, на цю ситуацію має реагувати хімічна промисловість, орієнтована на виробництво азотних добрив.