Формувати культуру читання дитини варто ще змалечку, коли вона активно цікавиться світом та прагне дізнатися багато нового. Якщо пояснити важливість літератури та знайти цікавий жанр для малюка, то він гарантовано порине у світ на сторінках книг і полюбить це діяння. Якісна дитяча література різноманітна: вона пропонує безліч цікавих фактів про навколишнє середовище, а також допомагає розібратися в собі та оточуючих. Переглянути асортимент тематичних книг з яскравим оформленням можна на сайті інтернет-магазину.

Навіщо людині читати?

Привчаючи малюка до літератури, той може задуматися про важливість читання. Важливо пояснити те, що процес не тільки формує культуру мовлення й є необхідним у шкільному віці для вивчення української та світової культури, а й впливає на свідомість читача, поширюючи його знання. Ось основні наслідки любові до книг, які може побачити людина, яка читає хоч одну книжку в місяць:

- розширення знань про різні явища дійсності;

- розвинуте творче мислення та фантазія;

- багатий словниковий запас;

- вміння чітко виражати свої думки;

- користування джерелами для пошуку знань;

- можливість виокремлювати факти дійсності від вигадки.

Оскільки в дитинстві тільки формується звичка до читання, то варто пропонувати багато творів різних жанрів для виявлення в дитини зацікавлення до певного типу книг. І хоч смаки змінюються протягом життя, саме в малому віці від батьків залежать те, що потраплятиме до уваги малечі.

Щоб заохотити до читання, потрібно разом із дитиною ходити на шопінг до книжкового магазину та давати можливість їй самій обрати твір, навіть якщо малюка зацікавила лише обгортка. А сумісне читання з батьками в голос допоможе покращити дикцію та емоційне сприйняття тексту.

Основні види дитячої літератури

Від віку дитини та її кола зацікавлень залежить майбутній вибір літературних творів. Наприклад, у підлітковий період людина може сама визначитися з купівлею, спираючись на свій минулий досвід. А от молодшим школярам корисними є енциклопедії («Тварини» «Планета Земля»), книги з завданнями («Розвиваємо логіку», «Книжка майбутніх школярів») або казки («Казки Ганса Крістіана Андерсена»).

Загалом можна виділити такі види дитячих книжок: пізнавальні, художні та навчальні. Краще мати у своїй бібліотеці по декілька варіантів у друкованому форматі, щоб малюк дотиком сприймав нову інформацію та міг її побачити за допомогою зображень на сторінках.